مدیرکل امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری آذربایجان شرقی گفت: هفت هزار و ۹۸۲ رای اولی در مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان برای نخستین بار رای خود را به صندوق می اندازند.

به گزارش تبریزمن، رضا استاد رحیمی اظهار کرد: این تعداد در یازده شهرستان استان رای خود را در شش حوزه انتخابی به صندوق می اندازند.

وی همچنین از مردم خواست در ساعت اولیه رای گیری در انتخابات شرکت تا در ساعات پایانی تراکم در شعبات پیش نیاید.

دومین دوره انتخابات مجلس دهم در آذربایجان شرقی برای تعیین تکلیف ۹ کرسی دیگر استان امروز / جمعه / همزمان با سراسر کشور انجام می شود.

۱۰ نماینده این استان از هشت حوزه انتخابیه در دور اول به مجلس دهم راه یافتند و انتخاب ۹ نماینده دیگر در شش حوزه به دور دوم کشیده شده است.

مرحله دوم انتخابات در حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو، اهر و هریس، مرند و جلفا، مراغه و عجب شیر، شبستر و سراب برگزار می شود.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات استان، یکهزار و ۱۱۱ شعبه ثابت شهری، ۳۰ شعبه سیار شهری، ۴۸۹ شعبه روستایی و ۲۲۵ شعبه سیار روستایی برای مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در آذربایجان شرقی تعیین شده است.

آذربایجان شرقی با بیش از سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارای ۱۹ کرسی در مجلس شورای اسلامی است که در مرحله نخست دهمین دوره این مجلس تعداد ۱۰ نماینده با کسب اکثریت آرا به مجلس راه یافتند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :