مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تبریز، از پیش‌بینی اقدامات و برنامه‌های گسترده در روز طبیعت خبر داد و گفت: امیدواریم با عملی‌شدن مجموعه‌اقدامات و هم‌افزایی‌های دستگاه‌های مختلف اجرایی، در روز ۱۳ فروردین،  شاهد تکریم طبیعت و فضای سبز شهر باشیم.

به گزارش تبریزمن، به نقل از روابط عمومی سازمان پارکها و فضای سبز تبریز، محمدحسین حسن‌زاده، در نشست هماهنگی برنامه‌های ۱۳ فروردین -روز طبیعت- با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: همزمان با  آخرین روز تعطیلات نوروزی، سبزبانان سازمان پارک‌‌ها و فضای سبز، تا پایان روز، آماده‌باش بوده و با بسیج کلیه امکانات، از طبیعت شهر محافظت خواهند کرد.

وی با اشاره به لاله‌کاری‌های گسترده در سطح شهر، اظهار داشت: با توجه به کامل‌نشدن فرآیند رشد این گونه زیبا و عدم اطلاع‌ برخی شهروندان از لاله‌کاری‌های صورت‌گرفته، گروه‌هایی برای ارائه تذکر و مراقبت‌های لازم مستقر می شوند.


حسن‌زاده با بیان این‌که در تفرجگاه‌های بزرگ و اصلی شهر، امکانات لازم برای حضور شهروندان از قبیل سرویس‌های بهداشتی و آب شرب فراهم است، خاطرنشان کرد: با این حال، با توجه به حضور گسترده شهروندان در روز ۱۳ فروردین، طبیعی است که امکانات پارک‌ها نمی‌تواند پاسخگوی استقبال شهروندان باشد؛ در این راستا، در بوستان‌های بزرگ شهر، برخی امکانات و خدمات جنبی و مضاعف پیش‌بینی شده است.

وی متذکر شد: با توجه به پیش‌بینی حضور شهروندان تا آخرین ساعات شامگاه ۱۳ فروردین، سیستم‌های روشنایی پارک‌ها مورد بازبینی قرار گرفته است.


مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تبریز، روشن‌کردن آتش را از برنامه‌های خطرآفرین روز ۱۳ فروردین خواند و افزود: سعی داریم از روشن‌‌شدن آتش در محدوده پارک ائل‌گلی، تا حد امکان جلوگیری کنیم؛ با این حال پیش‌بینی‌های لازم برای روشن‌کردن آتش ایمن و بی‌خطر توسط شهروندان در سایر بسترهای فضای سبز صورت گرفته است؛ به این منظور، شاخه‌‌های هرس‌شده و ضایعات درختان، در برخی پارک‌ها و بوستان‌ها توزیع خواهد شد.

وی با بیان این‌که تشکل‌های زیست‌محیطی اصلی‌ترین نقش را در کنار برنامه‌های سازمان پارک‌‌ها ایفا می‌کند، گفت: سازمان پارک‌ها در کنار سایر بخش‌های زیست‌محیطی شهرداری تبریز، زمینه‌های لازم را برای نقش‌آفرینی این گروه‌ها در روز طبیعت فراهم کرده است.


حسن زاده تشکیل کمپین «۱۰ قدم» را ایده‌ای موثر در حفظ پاکیزگی و آراستگی طبیعت خواند و افزود: قدم‌های ارزشمند  شهروندان را با قدم‌های متقابل و موثرتر ارج می نهیم.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تبریز،  گفت: اکیپ موتوری سازمان پارک‌ها برای حفاظت از فضای سبز و اطلاع‌رسانی از حوادث احتمالی در روز طبیعت، سامان‌‌دهی شده است.

وی با اشاره به برنامه‌های فرهنگی سازمان پارک‌ها و فضای سبز گفت: در این راستا، مسابقه عکس سلفی بر اساس معیارهای حفاظت از طبیعت شهری، راه‌اندازی شده و نفرات برتر، در برنامه‌های آتی سازمان، مورد تقدیر قرار خواهندگرفت.


حسن‌زاده خاطرنشان کرد: نمازخانه‌های پارک ها و بوستان‌ها مورد بازبینی قرار گرفته و در روز ۱۳ فروردین، میزبان نماز اول وقت شهروندان خواهد بود.

وی در پایان از همراهی مجموعه‌‌های مختلف در سازمان مدیریت پسماندها، سازمان آتش‌نشانی، سازمان فرهنگی و هنری، اداره‌کل روابط‌عمومی و بین الملل، تشکل‌های مردمی و زیست‌محیطی، سازمان عون‌ابن‌علی، نیروی انتظامی، مجموعه هلال‌احمر و سازمان حفاظت از محیط زیست استان قدردانی کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :