مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از برگزاری همایش ادبی ملکوت هشتم در تبریز خبر داد.

به گزارش تبریزمن، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی، علی‌اکبر صفی‌پور اظهار داشت: همزمان با دهه‌ی کرامت و میلاد باسعادت حضرت ثامن‌الحجج امام رضا (ع) همایش ادبی ملکوت هشتم با حضور شعرا و ادبا و اصحاب فضل و فرهنگ کشوری و استانی در تبریز برگزار می‌شود.

وی افزود: این آیین بیست و هشتم مردادماه جاری ساعت ۱۸ در محل تالار خاقانی خانه فرهنگ تبریز برگزار می‌گردد.

صفی‌پور، هدف از برگزاری این همایش را معرفی ابعاد شخصیت والای امام رضا (ع) و  معرفی آثار شاخص و ایجاد بستر و الگوی مناسب در عرصه فعالیت‌های ادبی با محوریت دینی برشمرد.

وی افزود: شعر موهبتی الهی و جوشش و فوران ادراکات و احساسات شاعر است که اگر با مضامین ارزشی همراه باشد می‌تواند مبین حقیقتی فاخر بوده و بر دل و جان مخاطبان تاثیر بگذارد.

صفی‌پور گفت: اصحاب قلم با تاسی از آموزه های دینی و مذهبی می توانند پیام های انسانی، مکتبی و الهی را که مبشر سعادت انسان‌هاست متبلور سازند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی گفت:  فضائل حیات فردی و اجتماعی امام رضا (ع) باید برای نسل جوان تبیین شود چرا که با اندک تاملی در مناظرات و مباحثات علمی و اعتقادی امام رضا (ع) و با توجه به اینکه آن امام همام عالم خاندان رسالت بوده و دوران حیات آن حضرت زمان اوج گیری گرایش مردم به اهل بیت (ع) و گسترش آن است باید اهتمام بیشتری در راستای تبیین سیره و فضائل و مناقب حیات فردی و اجتماعی ایشان انجام گیرد.

وی از برگزاری برنامه‌های متعدد همچون اختتامیه و معرفی نفرات برتر جشنواره سراسری عکس رضوی و همچنین همایش ملکوت هشتم و ده‌ها برنامه توسط کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان در طول دهه کرامت توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خبر داد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :