همایش ” آذربایجان سر ایران ” باحضور کاندیداهای لیست امید در حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو برگزار شد.

به گزارش تبریزمن، الموسوی کاندیدای لیست امید که به مرحله دوم انتخابات مجلس راه یافته در این همایش گفت: همیشه گفته ام باز هم می گویم مگر ما دینمان را فراموش می کنیم که زبانمان را هم فراموش کنیم.

وی ادامه داد: ما حق هموطن بودن را ادا کرده ایم امروز اگر عده ای برادری را فراموش کرده اند، آنها باید از خواب بیدار شوند

الموسوی افزود: مگر میشود یک نماینده از معیشت و اقتصاد و آموزش و…. موکلینش دفاع کند اما از زبانش نه!

وی ادامه داد: دوستان می گویند نطق اولتان در مجلس ترکی باشد. بی تعارف می گویم ما اول و آخر و میانه مان همه ترکی است ولاغیر.

وی ادامه داد: ما آذربایجانی ها تا به امروز نان غیرتمان را خورده ایم و بعد از این هم همینطور خواهد بود.

الموسوی ادامه داد: ما ۴ کاندیدای اصلاح طلب برادر و خواهر شماییم. نفر پنجممان در مجلس است و اگر شما بخواهید این پنج انگشت یک مشت می شوند و برای خواسته های شما بلمد می شوند.

phoca_thumb_l_1459027114_f6v4dns 15

حجت الاسلام والمسلمین دکتر عباس عباس زاده نیز در همایش آذربایجان سر ایران گفت: به صراحت می گوییم خواسته ما در این کشور تامین امنیت است نه حاکمیت نگاه های امنیتی.

وی ادامه داد: حاکم بودن فضای امنیتی به موضوع دریاچه ارومیه، زبان مادری، هنر و موسیقی، معنی ندارد و اشتباهی بیش نیست. قرآن کریم صراحتا می گوید اختلاف زبان، نشانه ای الهی است. وقتی موضوعی الهی باشد، احیا و آموختن آن عبادت به حساب می آید.

وی ادامه داد: در زمان شاه و اوایل انقلاب به زبان انگلیسی زبان بیگانه می گفتند، خوشحالیم این نگاه تغییر کرد ولی متاسفانه امروز هم عده ای ترکی را بیگانه می دانند! باید همسنگ با حرمت نام مادر، زبان مادری را هم ارج گذاریم.

وی ادامه داد: دریاچه ارومیه کلید حیات آذربایجان است و اگر لازم باشد با اشک چشمانمان آن را پر می کنیم. اعتقاد دارم خداوند متعال آذربایجان را نمونه جهان آفریده است . جایی را که دریا و دشت و جنگل و کوه را با هم دارد ، در واقع کلکسیون زیبایی های دنیاست.

وی ادامه داد: برای دوام حیات آذربایجان راهی نیست مگر توسل به عزم و اراده و فکر و خرد.

دکتر زهرا ساعی در همایش بزرگ آذربایجان سر ایران نیز گفت: بیایید دست به دست هم دهیم و در این فضای گفتگو خدمتگذراان امین و لایق را انتخاب کنیم تا آذربایجان را به سمت توسعه متوزان پیش ببرند.

وی ادامه داد: کانون حرکت کشور به سمت توسعه ، باید آذربایجان به مرکزیت تبریز باشد . گذشته پر افتخار آذربایجان قابل کتمان نیست اما امروز سو مدیریت در بخش های مختلف ما را زمین گیر کرده است .

وی ادامه داد: اگر مردم همت کنند آذربایجان قطب صنع، اقتصاد و فرهنگ می شود.

وی ادامه داد: دردهای اجتماعی ما بیشمار است بنابراین فرهنگ به عنوان زیربنای جامعه باید بیش از قبل مورد توجه قرار بگیرد.

وی ادامه داد: وضع امروز آذربایجان ، شایسته مردمان بزرگ آن نیست. به عنوان کاندیدای نشل سوم و نماینده بانوان پا به میدان انتخابات گذاشته ام تا در قالب لیست امید به دردهای این قشر بپردازیم.

مهندس شهاب الدین بیمقدار نیز در همایش آذربایجان سر ایران گفت: من باید از اقتصاد و صنعت سخن بگویم اما حیفم می آید در جمع شما از زبان ترکی، ایجاد فرهنگستان زبان ترکی و تدریس آن در مدارس حرف نزنم.

وی ادامه داد:مردم آذربایجان با ذکر «یا علی مدد» همیشه تاریخ سر بلند و سر افراز زیسته است.

وی ادامه داد:بیایید بپرسیم چه بر سر اقتصاد و صنعت و تجارت ما آمده است؟ بزرگترین درد جوانان ما بیکاری است و مادران ان را بهتر از هر کس دیگری می بینند.

وی ادامه داد:می گویند باید به خاطر برجام از دولت تشکر کنیم اما من می گویم باید از ملت تشکر کنیم که با رای خود در سال ۹۲ مسیر حرکت کشور را تغییر داد

وی ادامه داد: عار بر ما که آذربایجان به وضع اسف بار امروز افتاده است  چنان که در شاخص های اقتصادی و صنعتی به رتبه های زیر بیست سقوط کرده ایم. از سال ۸۴ ، در آرزوی شنیدن صدای سوت قطار تبریز – باکو هستم اما این آرزو هنوز محقق نشده است / به امید خدا و همت شما مردم، آن را عملی خواهیم کرد

وی ادامه داد: در ۸ سال دولت گذشته، آذرباجان حق نداشت در تصمیم گیری های اساسی کشور ورود کند و حاصل آن همین وضعیت امروز است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :