مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز گفت: به همت اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز، همایش بزرگ روز جهانی دیابت در تبریز برگزار می شود.

به گزارش تبریزمن و به نقل از روابط عمومی اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز، دکتر علیرضا رحیمی در این خصوص اظهار داشت: افزایش آگاهی های عمومی در رابطه با پیشگیری از دیابت یکی از اهداف اصلی برگزاری این همایش است.

وی سپس ادامه داد: شعار سازمان جهانی بهداشت برای سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ زندگی سالم و مقابله با دیابت نامگذاری شده است که در همین راستا سلسله کارگاه های آموزشی و همایش هایی از سوی اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز ترتیب داده شده است.

دکتر رحیمی سپس ابراز داشت: یکی از همین همایش ها دوشنبه ۲۴ آبان همزمان با روز جهانی دیابت از ساعت ۱۶ الی ۱۸ در تالار اندیشه ائل گلی تبریز برگزار می شود.

photo_2016-11-10_10-36-31

مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز در خصوص کارگاه های آموزشی مقابله با دیابت نیز گفت: این مجموعه کارگاه ها از مهرماه شروع شده و تا اواخر آبان ادامه خواهد داشت و تاکنون ۳۰ کارگاه آموزشی در خانه های سلامت و فرهنگسراهای سطح شهر تبریز برگزار شده است.

دکتر رحیمی در خصوص موضوعات این کارگاه های آموزشی نیز گفت: دیابت و مشکلات مردان، دیابت و عوارض دهان و دندان، آموزش تزریق انسولین، دیابت و فشار خون، عوارض حاد و مزمن دیابت، دیابت و مسافرت، دیابت و تغذیه، دیابت و ورزش، دیابت و آموزش به خانواده ها، دیابت و بارداری، خودکنترلی گلوگز خون و همچنین عوارض و تداخلات دارویی از مهترین موضوعات کارگاه های آموزشی مقابله با دیابت است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :