فرماندار شهرستان هوراند گفت: برای حمایت از ورزش های بومی همایش بزرگ سبک رزمی هالا شامگاه شنبه با حضور نایب رئیس هالای ایران در هوراند برگزار می شود.

به گزارش تبریزمن، ابراهیم فریادخواه در رابطه با حمایت از ورزش های بومی  گفت: مسئولان اگر به فرمایش امام خمینی(ره) در خصوص اینکه من ورزشکار نیستم ولی ورزشکاران را دوست دارم توجه کنیم بایستی بیشتر از ورزش های بومی مانند سبک رزمی هالا مورد حمایت قرار گیرد.

فرماندار شهرستان هوراند با اشاره به اینکه همایش بزرگ سبک رزمی هالا در هوراند برگزار می شود، افزود: این همایش به مناسبت هفته تربیت بدنی و در جهت معرفی هنر رزمی و بومی که توسط استاد ملک جهانی در جهان بنیانگذاری شده برگزار خواهد شد.

وی از افتتاح رسمی نخستین باشگاه رسمی سبک رزمی هالا در شهرستان هوراند خبر داد و اضافه کرد: حمایت و گسترش این ورزش بومی که بر گرفته از فرهنگ و هنرهای اصیل ایرانی بوده باید مورد توجه مردم و وزارت ورزش گیرد.

فریادخواه بابین اینکه سبک رزمی هالا باعث افزایش روحیه و آمادگی جسمانی جوانان می شود، تصریح کرد: گسترش ورزش هالا از انحراف نسل جوان به سوی ناملایمتی ها جلوگیری می کند.

فرماندار شهرستان هوراند در پایان به همکاری تمامی ادارات و نهادها در جهت برگزاری هرچه باشکوه تر همایش بزرگ هالا نیز اشاره کرد و گفت: برای جلوگیری از ورود ورزش و فرهنگ غربی، ترویج سبک هالا در بین اقشار و آحاد مردم جامعه در راستای حفظ فرهنگ های ایرانی بسیار مهم و ضروری است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :