نماینده ولی فقیه در استان ، ولایت فقیه را از پایه های نظام و کلید بقیه احکام الهی عنوان کرد.

 به گزارش تبریزمن، آیت ا… مجتهد شبستری در همایش روحانیان نیروهای مسلح استان با اشاره به این نکته گفت : تا قبل از انقلاب اهمیت ولایت را فقط در آیات و روایات ، دیده و خوانده بودیم. اما در انقلاب اسلامی این آیات وروایات تفسیر عملی شد و مفتاح احکام الهی بودن آن را عینا لمس کردیم.

وی افزود : امام خمینی به عنوان معمار کبیر انقلاب اسلامی آمد و دین را که افیون ملت ها معرفی شده بود احیا و به دنیا ثابت که دین عامل پویایی و حرکت است.

امام جمعه تبریز گفت : با آغاز جهاد امام از سال ۴۱ ، اسلام به تدریج به صحنه آمد و دوباره احیا شد و تداوم آن نیز در طول این ۳۷ سال در سایه رهبری الهی و ولایت فقیه بوده است.

آیت ا… مجتهد شبستری همچنین گفت : استکبار جهانی با توجه به نقش و اهمیت رهبری و روحانیت ، تیز حملات خود را متوجه این موضوع کرده که طرح شورای رهبری یکی از این توطئه هاست و به جز تضعیف رهبری هدف دیگری ندارد.

وی ، حمله استکبار به سپاه پاسداران و شورای نگهبان را از دیگر حملات دشمن عنوان کرد وگفت : شورای نگهبان از ارکان قانونی نظام است و کسانی که با آن مخالفند ، مفسد هستند.

به گفته نماینده ولی فقیه در استان ، مطرح شدن چنین مسائلی در آستانه انتخابات ، یا ورود افراد ضعیف به مجلس و خبرگان رهبری به صلاح مملکت نیست. به همین خاطر هم شورای نگهبان صلاحیت آن ها را تایید نکرد. درغیر این صورت سنگ روی سنگ بند نمی شود.

وی ، پاسخگویی به شبهات و القاهای این چنینی ، بصیرت دهی به مردم بی بصیرت ، تبیین شرایط مملکت و اهمیت انتخابات و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن را از وظایف مهم روحانیت عنوان کرد و افزود : انتخابات مجلس و خبرگان رهبری ، از موضوع های سرنوشت ساز کشور است و در این شرایط باید افراد لایق ، با بصیرت ، پخته وبا تجربه وارد مجلس مخصوصا خبرگان رهبری شوند و وظیفه روحانیت است که در جهت روشنگری مردم تلاش و تبیین کنند.

در این همایش همچنین رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح و دادگاه ویژه روحانیت استان نیز ، موضوع استقلال نیروهای مسلح را در این شرایط مهم دانست و گفت : عضویت و دخالت و ورود نیروهای مسلح در مناقشه های سیاسی و تبلیغات در این عرصه ممنوع است.

حجت الاسلام فرجی افزود : مسیر نیروهای مسلح باید در خط رهبری باشد و در این شرایط ، اصل ، تبلیغ و تبیین خود انتخابات است ، نه تبلیغ نماینده خاص! بنابراین طبق فرموده حضرت امام ، هیچ یک از نیروهای مسلح نباید در حزب یا گروهی وارد شوند و برخلاف قانون عمل کنند. مسئولان نیز موظفند در این زمینه تذکر دهند و در صورت عدم توجه با آن ها برخورد یا عزل و برکنارشان کنند.

حجت الاسلام کاملی فرد مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه عاشورا هم با اشاره به این همایش گفت : این اولین همایش مشترک روحانیان شاغل در نیروهای مسلح استان است و هدف از آن بررسی مسائل مهم مشترک و تبادل نظر و مشورت در مورد مسائل جاری است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :