نخستین همایش ملی اقتصاد صنعتی ایران در دانشگاه تبریز آغاز بکار کرد.

به گزارش تبریزمن، رئیس دانشگاه تبریز روز چهارشنبه در مراسم افتتاح این همایش با اشاره به فرجام برجام گفت: با منطق قوی دیپلماسی، قدرت های بزرگ را که چندین سال تحریم را بر کشور ما تحمیل کرده بودند به پای میز مذاکره کشاندیم.
محمد پورمحمدی با اشاره به اینکه برخی اظهار می کردند تحریم ها کاغذ پاره ای بیش نیست ،افزود: برخلاف این ادعاها تحریم ها تاثیرات منفی بسیار زیادی بر اقتصاد کشور داشت و رکود اقتصادی کشور حاصل همان بی مهری ها و بی توجهی هاست.
وی ادامه داد: عدم دسترسی به فناوری های نوین جهانی، عدم ورود کالاهای سرمایه ای و واسطه ای به کشور، کمبود اشتغال و افزایش بیکاری و نبود صادرات از اثرات منفی تحریم ها در کشور بود.
دبیرعلمی این همایش نیز گفت: ۴۰۰ مقاله به دبیر خانه این همایش ارسال شده بود که از این تعداد ۲۰۰ مقاله پذیرش و ۳۰ مقاله به صورت سخنرانی ارائه می شود.
محسن پورعبادالهان محورهای اصلی این همایش را ساختار بازار، ادغام، تحقیق و توسعه، تبلیغات، اطلاعات، روش های قیمت گذاری، کیفیت و ضمانت، کارایی، روابط بین عناصر بازار، سیاست های عمومی توسعه رقابت و ضد انحصار، تنظیم مقررات یا مقررات گذاری، نظریه بازی ها، اقتصاد صنعتی و مدیریت استرتژیک، جایگاه اقتصاد صنعتی در اقتصاد مقاومتی و اقتصاد صنعتی در دوران پسا تحریم برشمرد.
وی اظهار کرد: اقتصاد صنعتی شاخه ای از علم اقتصاد است که بر روی ساختارهای اقتصادی عملکرد بنگاه ها با پیچیدگی های خاص آنها تاکید دارد.
دبیر همایش اقتصاد صنعتی ایران گفت: تعیین ساختار و رفتار بنگاه ها و بازارها از رقابت کامل تا انحصار کامل از مولفه های اصلی اقتصاد صنعتی است.
نخستین همایش ملی اقتصاد صنعتی ایران ۵ و ۶ اسفندماه جاری در دانشگاه تبریز در حال برگزاری است.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :