رییس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی از برگزاری همایش منطقه ای مجریان انتخابات با حضور رییس ستاد انتخابات کشور در تبریز در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش تبریزمن، سعید شبستری روز دوشنبه گفت: در این همایش فرمانداران، بخشداران و دست اندرکاران انتخابات استان های اردبیل، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی حضور خواهند داشت.

وی محوریت این همایش را برگزاری کارگاه های آموزشی و توجیهی برای اعضای ستادهای انتخابات استان ها عنوان کرد و گفت: آموزش های لازم توسط کارشناسان و تیم آموزشی ستاد انتخابات کشور ارایه خواهد شد.

به گفته شبستری، تشریح و ارایه اصول، بیان راهبردها و سیاست های ستاد انتخابات کشور در برگزاری انتخابات، آشنایی با قوانین حقوقی انتخابات مجلس و مجلس خبرگان رهبری و همچنین بررسی پیشنهادها، آسیب ها و راهکارهای لازم جهت برگزاری هرچه باشکوه انتخابات از مباحث و عناوین مهم این همایش است.

رییس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی همچنین با بیان این که ۲۱ فرماندار و ۲۳ بخشدار مستقل در استان داریم، گفت: برای تسلط هر چه بیشتر فرمانداران و بخشداران به قانون انتخابات، آزمون سراسری در اواخر مهرماه برگزار خواهد شد.

وی افزود: هدف از برگزاری این آزمون این است که مسوولان با مطالعه دقیق و کامل قانون، آمادگی بیشتری نسبت به اجرای انتخابات داشته باشند.

شبستری با اشاره به این که آموزش مجریان انتخابات در برگزاری هرچه بهتر انتخابات موثر است، خاطرنشان کرد: مقدمات کار را باید به نحوی فراهم کنیم که اولین انتخابات دولت یازدهم، به نحو مطلوب صورت بگیرد.

دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری به صورت همزمان هفتم اسفند ماه سال جاری در سراسر ایران اسلامی برگزار می شود.

آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی ۱۹ نماینده و در مجلس خبرگان رهبری پنج نماینده دارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :