رئیس دبیرستان فردوسی تبریز اعلام کرد: با تشکیل شورای سیاستگذاری و ستاد اجرایی دبیرستان ماندگار فردوسی تبریز برای برگزاری همایش یکصدمین سال تاسیس آماده می شود.

به گزارش تبریزمن، تلاش برای بزرگداشت یکصدمین سالگرد تاسیس دبیرستان فردوسی تبریز به عنوان یکی از آموزشگاه های پیشروی کشورمان در حوزه آموزش متوسطه در شرایطی صورت می گیرد که این مرکز بزرگ آموزشی منطقه شمال غرب در دو دهه اخیر به دلیل سوء مدیریت با افت چشمگیر در ابعاد آموزشی، ورزشی و فرهنگی مواجه بوده است.

رحمانپور روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: دبیرستان ماندگار فردوسی تبریز یکی از مراکز ماندگار آموزشی کشور است که از اول مهرماه ۱۳۹۴ با تشکیل جلسات و کارگروه های مربوطه برای به پیشواز همایش یکصدمین سال تاسیس رفته است.

وی با اشاره به سابقه علمی و آموزشی این دبیرستان ماندگار افزود: این دبیرستان در یکصد سال گذشته مشاهیر و مفاخر بسیاری را به ایران و جهان معرفی کرده و علاوه بر تحصیل نخبگان و چهره های شاخص علمی، ادبی، سیاسی و فرهنگی در آن بسیاری از مشاهیر کشور سابقه تدریس در این دبیرستان ماندگار را داشته اند.

رئیس دبیرستان ماندگار فردوسی تبریزبا اشاره به فراخوان منتشر شده از تمام دانش آموزان و دبیران این دبیرستان طی سال های گذشته دعوت کرد با ارسال بیوگرافی و سابقه فعالیت های خود ، زمینه را برای گردآوری گنجینه ارزشمند اطلاعات جامع دانش آموزان و دبیران آن فراهم کنند و شاهد حضور این افراد در بزرگداشت یکصدمین سال تاسیس این دبیرستان ماندگار باشیم.

رحمانپور با اعلام اینکه بسیاری از دانش آموزان فارغ التحصیل این دبیرستان چهره های علمی دانشگاه ها و مراکز عالی جهان هستند، ابراز امیدواری کرد در همایش مربوطه تنی چند از این دانش آموختگان حضور داشته باشند.

وی زمان برگزاری این همایش را ۱۶ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ عنوان کرد و یادآور شد: وب سایت دبیرستان ماندگار فردوسی تبریز به آدرس www.ferdosi.edu1820.ir جهت راهنمایی و ارایه اطلاعات تکمیلی قابل دسترسی است.

دبیرستان فردوسی (مدرسه متوسطه محمدیه) از ابتدای تاسیس آن در سال ۱۲۹۵ شمسی همواره به عنوان یکی از مهدهای اصلی پرورش بزرگان ایرانی در عرصه های مختلف مطرح و از نظر قدمت و توان علمی تنها مدرسه ایران بوده است که تا دو دهه قبل پا به پای دبیرستان البرز تهران (کالج آمریکایی ها) کورس رقابت می زد.

بسیاری از اساتید و معلمان نسل نخست این مدرسه پس از تاسیس دانشگاه تهران به عضویت هیات علمی آن در آمدند و دانش آموزان دوره های نخست آن نیز همچون استاد شهریار، یحیی آریان پور، تیمور لکستانی(پدر برق ایران)، غلامعلی رعذی آذرخشی و … به چهره های تابناک آسمان علم، هنر و صنعت و ورزش ایران زمین بدل شدند.

امید که اهتمام برگزار کنندگان صدمین سالگرد تاسیس دبیرستان فردوسی که در سال ۱۳۱۳ شمسی و به مناسبت هزاره تولد فردوسی، شاعر شهیر ایرانی، از ‘مدرسه متوسطه محمدیه’ به ‘دبیرستان فردوسی’ تغییر نام یافت، مرهمی بر دو دهه نسیان داشته های تاریخی و خدمات شایسته آن به فرهنگ، ادب و علم و صنعت ایران اسلامی باشد.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :