استاندار آذربایجان شرقی با تقدیر از تلاش های شورای مبارزه با مواد مخدر و همچنین دستگاه قضایی در امر مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: همدلی و همکاری مدیران بخش های مختلف در استان، مثال زدنی است و این مهم از جمله اصلی ترین و مهم ترین عوامل موفقیت استان در بخش های مختلف محسوب می شود.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان با بیان اینکه معتادین، آسیب پذیرترین، درمانده ترین و نیازمندترین قشر جامعه هستند ادامه داد: خدمت به بندگان خدا، اجر و منزلت فراوانی دارد و فعالیت این ستاد با هدف ریشه کن کردن اعتیاد در استان با همیاری و همکاری تمامی دستگاه های اجرایی و مردم پیگیری می شود.

وی با اشاره به وضعیت اسف بار اجتماعی استان در حوزه اعتیاد در سال های قبل از ۹۲ اظهار کرد: با تلاش همه مدیران استانی و همراهی مردم، در حال حاضر هیچ معتاد متجاهری نه تنها در شهر تبریز بلکه در هیچ یک از شهرهای استان وجود ندارد و مدیریت ارشد استان با همکاری دستگاه های مربوطه ، مصمم تر از سال های گذشته به این روند ادامه خواهد داد.

 وی با اشاره به نقش ویژه مردم در تبدیل استان به استانی عاری از معتاد متجاهر افزود: به عنوان خادم مردم استان، قدردان زحمات یکایک عوامل نیروهای نظامی، انتظامی و سربازان گمنام امام زمان(عج) در اداره کل اطلاعات استان هستم و اگر همراهی و صبوری مردم را در این راستا شاهد نبودیم چه بسا به بسیاری از موفقیت های خود در این حوزه دست نمی یافتیم.

جبارزاده در بخشی از سخنان خود با تقدیر از عملکرد و تلاش رسانه های ارتباط جمعی؛ خبرگزاری ها و رسانه های مکتوب در ارتباط با مبارزه علمی با محوریت فرهنگ سازی مبارزه با تولید و مصرف مواد مخدر ادامه داد: فرهنگ سازی توسط رسانه ها باید به یک سیاست قطعی در استان تبدیل شود و امیدواریم با تلاش همگانی، بتوانیم به جای مبارزه با مصرف مواد مخدر در حوزه پیشگیری از مصرف این بلای خانمان سوز بیش از پیش فعال باشیم.

وی خطاب به تمامی مردم استان در سراسر شهرها وعده داد که در صورت معرفی معتادین متجاهر به دستگاه های مربوطه، جایزه ویژه ای برای مردم در نظر داشته باشد.

  وی در ادامه سخنان خود با اشاره به نقش ویژه بانوان در امر مبارزه با مواد مخدر گفت: بانوان، نقش ویژه ای در تربیت فرزندان و همچنین مدیریت فرهنگی و اجتماعی در داخل خانه دارند و بهتر است از این ظرفیت بش از پیش برای ریشه کن کردن اعتیاد در جامعه و بخصوص پیشگیری از آن استفاده کرد.

 وی در بخشی از سخنان خود اظهار کرد:  شهرداری تبریز بر‌اساس مصوبات شورای مبارزه با مواد مخدر موظف است، هزینه‌های جاری مرکز ماده ۱۶ را تامین کند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :