مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی در مورد همکاری نکردن دامداران با اکیپ های واکسیناسیون در فاز دوم واکسیناسیون تب برفکی هشدار داد و گفت: این کار موجب شیوع مجدد بیماری تب برفکی در بین دام استان می شود.

به گزارش تبریزمن،  امیرحسین بهداد در حاشیه نشست مدیران منطقه ۴ دامپزشکی کشور در تبریز اظهار کرد: در حال حاضر بیماری تب برفکی در استان تحت کنترل است و واکسن هم به میزان کافی در استان وجود دارد، اما اگر دامداران در فاز دوم طرح واکسیناسیون همکاری و استقبال نکنند، همان تلفاتی را که در چند ماه گذشته داشته ایم، در آبان ماه سال جاری نیز شاهد آن خواهیم بود.

وی به دامداران و روستائیان توصیه کرد به خاطر بهای ناچیز واکسن که برای هر راس گاو حدود ۳۰هزار ریال است دام های خود را در معرض خطر و خسارت بیشتر قرار ندهند و با واکسیناتورهای این اداره همکاری های لازم را انجام دهند.

دکتر داریوش جهان پیما مدیرکل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های دامی سازمان دامپزشکی کشور نیز گفت: در فاز دوم واکسیناسیون تب برفکی، واکسیناسیون فقط بر روی جمعیت دام سنگین انجام می شود و واکسن کافی برای این طرح وجود دارد.

در این نشست مسائل و معضلات مربوط به حوزه دام بویژه واکسیناسیون تب برفکی در فاز اخیر، مشکلات و موانع اجرای طرح، میزان شیوع بیماری بروسلوز، پایین بودن تعرفه واکسیناسیون بخش غیردولتی، کمبود واکسن های استراتژیک، عدم تامین به موقع غرامت دام های راکتورسل و بروسلوز و عدم همکاری مناسب دامداران در بحث واکسیناسیون تب برفکی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :