دولت هند به دنبال دریافت گزارش هایی از بدرفتاری،خشونت، زندانی کردن و سواستفاده جنسی کارفرمایان عربستانی از مستخدمان خانگی هندی در نظر دارد اعزام این کارگران به عربستان را ممنوع کند.

به گزارش تبریزمن، هفته گذشته به دنبال اقدام به فرار مستخدم هندی از منزل کارفرمای عربستانی به علت اذیت و آزار و زندانی کردن وی ،این فرد عربستانی دست مستخدم هندی را از بازو قطع کرد.

به دنبال این حادثه مستخدم ۵۱ ساله هندی در بیمارستانی در ریاض بستری شد.

خانواده این مستخدم هندی، که «کاستوریمونیراتینام » نام دارد، خواستار اقدام فوری در خصوص این اقدام شده اند .

دریک ماه گذشته این سومین مورد از بدرفتاری و رسوایی کارفرمایان سعودی با کارگران هندی است که در رسانه ها منتشر می شود.

پیشتر نیز یک کارفرمای عربستانی ۱۹ کارگر از اهالی ایالت تامیل نادوی هند را به مدت حدود ۲ هفته در اتاقی در عربستان زندانی کرده بود.

این اقدام کارفرمای عربستانی به دنبال اعتراض کارگران هندی برای دریافت حقوقشان صورت گرفته بود.

همچنین چندی پیش در حادثه دیگری، یک دیپلمات عربستان در هند، ۲ کارگر زن نپالی را در خانه خود در حاشیه دهلی زندانی و مورد آزار و تجاوز قرار داده بود. این حادثه که منجر به اخراج دیپلمات عربستانی از هند شد سبب اعتراض گسترده مردم هند شده بود.

«ویکاس سواراپ» سخنگوی وزارت خارجه هند روز جمعه با محکوم کردن قطع دست مستخدم هندی از سوی کارفرمای عربستانی گفته بود رفتار کارفرمایان عربستانی با کارگران هندی خشونت آمیز و غیر انسانی است .

وی خواستار انجام تحقیق مستقلی در خصوص اقدام به قتل متهم عربستانی شد و افزودکه بایددرصورت مجرم شناخته شدن وی براساس قانون مجازات شود.

سوشما سواراج وزیر امور خارجه هند نیز با محکوم شدید رفتار کارفرمایان عربستانی با کارگران هندی گفت که هند ممنوعیت کامل اعزام مستخدمان خانگی به عربستان را مورد بررسی قرار می دهد.

وی که امروز – شنبه – درکمیته مشورتی وزارت امور خارجه در باره هندی های خارج از کشور سخن می گفت، افزود:عربستان سعودی از قوانین هند درباره استخدام نیروی انسانی تبعیت نمی کند. این درحالیست که این قانون در ۱۸ کشور غرب آسیا و منطقه جنوب شرق آسیا درحال اجرا است .

در این جلسه راههای جلوگیری از قانون شکنی آژانس های کاریابی هندی نیز مورد بحث قرار گرفت.

وزارت امور خارجه هند روز گذشته نیز با محکوم کردن رفتار کارفرمایان عربستانی خواستار پیگیری این موضوع از وزارت امور خارجه عربستان و مجازات مجرم شده بود.

دی. راجا. نماینده مجلس راجیا سابا گفت:وزارت امور خارجه باید اعزام مستخدمان خانگی به عربستان که بیشتر از ایالت تامیل نادو و غرب اندراپرادش هستند را متوقف کند.

برخی از مسوولان هندی، آژانس های کاریابی را مقصر سواستفاده کارفرمایان عربستانی و زیر پا گذاشتن قانون می دانند.
مسوولان آژانس های کاریابی هندی نیز می گویند کارفرمایان عربستانی با مراجعه به این آژانس ها می گویند درصورتی ویزای کار برای اتباع هندی صادر می کنند که ۲۵ درصد از نیروی کار مستخدمان خانگی باشند.

این افراد می افزایند:کارفرمایان سعودی به راحتی قانون به کارگیری مستخدمان خانگی را زیر پا می گذارند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :