به گزارش تبریزمن، سردار محمد علی نصرتی مشاور عالی استاندار و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر صبح امروز در مراسم امضای تفاهم نامه با کمیته امداد امام خمینی و مرکز سلامت شهرداری تبریز گفت: با روی کار آمدن دولت یازدهم اقدامات و پی گیری های بسیار خوبی به خصوص از طرف جناب وزیر برای پیشگیری از اعتیاد و نیز جلوگیری از ورود و قاچاق مواد مخدر به داخل کشور انجام شده و جای بسی امیدواری است تا در آینده بخش زیادی از این مشکل فراگیر جامعه برطرف شود.

وی ادامه داد: در مقوله اعتیاد استثنا وجود ندارد، پیر و جوان، بیکار و شاغل، مجرد و متاهل، تحصیل کرده و بی سواد و مرد و زن درگیر هستند و متاسفانه آمار ها نشان از افزایش روز افزون اعتیاد در بین مردم دارد. به طور مثال سن اعتیاد کمی بیش از دو برابر کاهش یافته و همچنین بر خلاف گذشته که زن ها بخش بسیار کمی از اعتیاد جامعه را شامل می شدند، درصد اعتیاد آنان نیز نزدیک به دو برابر افزایش پیدا کرده است.

DSC_0032

سردار نصرتی ادامه داد: عوامل و دشمنان خارجی بخش عظیمی از زمینه های مختلف به انحراف و گناه کشیده شدن جوانان و مردم جامعه را مدیریت و کنترل می کنند که اعتیاد نیز یکی از آن هاست. هم اکنون علاوه بر جلوگیری از پخش و ورود مواد مخدر به داخل کشور، باید اقدامات زیادی در خصوص آگاهی بخشی و آموزش جوانان و نیز علمی کردن مقوله ی مبارزه با اعتیاد انجام شود. استفاده از فرصت ها و ایجاد همایش های فرهنگی و افزایش سطح سواد و آگاهی مردم می تواند بسیار پیشگیرانه و موثر عمل کند.

مشاور عالی استاندار افزود: با این تفاهم به دنبال مدیریت بخشی از نیازمندی های جامعه هستیم. مراکز علمی و دانشگاهی که با مرکز سلامت شهرداری تبریز در ارتباط هستند وارد عمل شده و با مطالعات دقیق خود ضمانت اجرایی و موفقیت طرح ها را تضمین و درصد خطای مارا کم خواهند کرد. هم اکنون در جامعه باید از موازی کاری، دوباره کاری و انجام کار هایی که با هم در تضاد هستند جلوگیری کرده و با برنامه ریزی و حساب شده عمل کنیم. انگیزه الهی و تلاش و کوشش بسیار، اصلی ترین عامل موفقیت در اجرای طرح ها و حل مشکلات جامعه می باشد که متاسفانه کمتر شاهد آن بوده و جلسات زیادی به صرف حرف زدن یا قضاوت بی مورد و از این قبیل اعمال بی فایده تشکیل و بی هیچ نتیجه ای خاتمه می یابد.

وی ادامه داد: متاسفانه ما طرح ها و پروژه های بسیاری را تصویب و به مردم اطلاع رسانی می کنیم اما در زمان عمل هیچ کس به وظیفه خود عمل نمی کند. این اعمال در شان مردم شریف ما نبوده و مسئولین باید در صورتی که وعده ای به مردم می دهند به آن عمل کرده و وجهه دولت و نظام خدمتگذار اسلامی مان را خدشه دار نکنند.

سردار نصرتی در خاتمه اظهار کرد: باید در جامعه پیش بینی ها و پیش گیری های لازم انجام شود تا به عنوان نمونه و طبق فرموده مقام معظم رهبری عده ای جوان سرمست از ثروت با بی مسئولیتی و ارادگی خود باعث ایجاد مشکلات عدیده و خسارت به جامعه نشوند. باید مطالعات زیادی در خصوص مسائل اجتماعی انجام شود تا جوانان راه درست را انتخاب و دچار انحراف نگردند. هنر نیست که مثلا پلیس اعلام کند چندین تن مواد مخدر کشف کرده با باند سارقانی را از هم پاشیده، هنر پیشگیری از این خطاهای اجتماعی و افزایش آگاهی بخشی به مردم است.

DSC_0073


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :