مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: هنرمندان برتر دوازدهمین جشنواره بین‌المللی کاریکاتور با موضوع «فرهنگ»، در آئینی در تبریز معرفی می‌شوند.

به گزارش تبریزمن، علی‌اکبر صفی‌پور اظهار داشت: این آیین با حضور هنرمندان کارتونیست بیست و نهم اردیبهشت ماه جاری در مجتمع سینمایی ۲۲ بهمن تبریز برگزار می‌شود.

‌وی با اشاره به جایگاه هنر کاریکاتور خاطرنشان کرد: هنرمندان عرصه کاریکاتور باید تامل بیشتری در مورد مسائل جامعه داشته باشند و با سنجیده عمل کردن واقعیت‌های جامعه را بهتر بنمایانند.

صفی‌پور گفت: خلاقیت مهمترین شاخصه‌ی هنرمندان حوزه‌‌ کاریکاتور است و با تکیه بر این شاخصه می‌توانند پیام‌های خود را در قالب هنر و با زبانی موثر بیان کنند و چون هنر کاریکاتور رویکردی انتقادی دارد، هنرمندان این عرصه باید به مسائل و مشکلات جامعه دلسوزانه‌تر بنگرند.

وی افزود: یک هنرمند کارتونیست علاوه بر رعایت شاخص‌های هنری در آثار خود، ‌همواره باید تفکر و اندیشه‌‌ غنی را نیز در پس زمینه‌‌ کارهایش داشته باشد‌.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی تاکید کرد: طرح‌های یک کارتونیست در واقع انعکاس زندگی ماست که با ارتباط صریح با مخاطب دارای فرمی زیبا و جدید از هنر کاریکاتور است و در عین حال به ضابطه‌ها و نمادها اشراف دارد و آن را در فضای طنز معرفی و مطرح می‌کند.

وی افزود:‌ مخاطب کاریکاتور به مفاهیم‌ توجه بیشتری دارد و اگر هنرمند کاریکاتوریست به پیشینه فرهنگی و اوضاع اجتماعی خود آشنا بوده و آگاهی کافی در این زمینه داشته باشد می‌تواند آثار تاثیرگذاری‌ را بیافریند.

صفی‌پور افزود: رشد هنر کاریکاتور در تبریز بسیار چشمگیر بوده و برگزاری جشنواره‌هایی با کیفیت مطلوب در سطح بین‌المللی دلیلی بر این مدعاست.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :