رئیس روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی از برگزاری آئین بزرگداشت روز جهانی صنایع دستی و تجلیل از هنرمندان برگزیده نشان ملی مرغوبیت استان در تبریز خبر داد.

به گزارش تبریزمن، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، نوید مشهوری آفاق ه شنبه در این رابطه گفت: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، ۲۰ خرداد ۹۵ همزمان با روز جهانی صنایع دستی، آئین بزرگداشت روز جهانی صنایع دستی و تجلیل از هنرمندان برگزیده نشان ملی مرغوبیت را در سالن اجتماعات موزه آذربایجان برگزار می کند.

وی در ادامه افزود: این مراسم در راستای تجلیل از هنرمندانی برگزار خواهد شد که هنردست آنان حامل ارزشهای فرهنگی و بومی و با ایده های نو و خلاق زمینه شکوفایی صنایع دستی استان را موجب می شوند.

رئیس روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: در این مراسم قرار است از هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی استان که در سومین دوره داوری نشان ملی مرغوبیت آثار صنایع دستی موفق به دریافت نشان ملی مرغوبیت شده اند قدردانی شود.

گفتنی است داوری نشان ملی مرغوبیت آثار صنایع دستی کشور منطقه شمال غرب کشور بهمن ماه ۹۴ به میزبانی تبریز برگزار شد و ۹۷ اثر از ۶۵ هنرمند آذربایجان شرقی به انتخاب داوران موفق به دریافت نشان ملی شدند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :