معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی از دریافت ۱۳ نشان ملی مرغوبیت در حوزه ورنی طی یک سال گذشته توسط هنرمندان ورنی‌باف این شهرستان خبر داد.

به گزارش تبریزمن، فرشاد به‌آفرین صبح امروز در بازدید از نمایشگاه صنایع دستی و ورنی اهر اظهار داشت: هنرمندان استان آذربایجان‌شرقی طی یک سال گذشته در سطح استان موفق به دریافت ۹۷ نشان ملی مرغوبیت در حوزه صنایع دستی شده‌اند که از این تعداد، ۲۸ مورد نشان‌ها مربوط به ورنی بوده و از این تعداد ۱۳ مورد به شهرستان اهر بوده که بعد از مرکز استان، شهرستان اهر مقام دوم این نشان‌ها را به خود  اختصاص داده است.

وی افزود: اکنون یک هزار و ۹۰۰ بافنده ورنی در سطح استان آذربایجان‌شرقی در اداره‌کل میراث فرهنگی و صنایع دستی دارای پرونده بوده و از تمهیدات و تسهیلات آن بهره‌مند هستند.

به‌آفرین، هدف از برگزاری جشنواره ورنی در اهر را، ارتقاء کمی و کیفی تولیدات ورنی، زمینه برای عرضه تولیدات هنرمندان ورنی باف و جذب مشتریان و بازاریابی لازم دراین خصوص اعلام کرد.

معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی با اشاره به شعار سال که اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامیده شده است، گفت: برای تحقق این امر با توجه به اینکه ورنی یکی از بهترین اقلام صادراتی این استان در بخش صنایع دستی بوده تلاش داریم حمایت از ورنی بافی منطقه را با برگزاری دوره مختلف آموزشی، اعطای  تسهیلات از بخش مشاغل خانگی و تقویت زنجیره فروش، اقدامات عملی در حمایت از هنرمندان این رشته منحصر به فرد صنایع دستی انجام دهیم.

وی افزود: در این جشنواره که از بیست و یکم شهریورماه آغاز شده و تا ۲۶  همین ماه ادامه خواهد داشت در دو بخش بافت و طرح و رنگ این مسابقه برگزار می‌شود که از بین شرکت‌کنندگان از هر بخش به سه اثر برگزیده که از سوی داوران انتخاب خواهد شد در اختتامیه این جشنواره لوح سپاس و جایزه نقدی اعطا خواهد شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :