مسئول بسیج هنرمندان استان آذربایجان شرقی گفت: شعر انقلابی باید دنبال مقاومت بیداری اسلامی باشد با توجه به اینکه امسال سال اقتصاد مقاومتی است، یک کارگروهی تشکیل شده است که باید بدانیم هنرمند در این عرصه چه کاری می تواند بکند.

تبریزمن، سرویس فرهنگی و هنری: سرهنگ دوم پاسدار هادی هاشمی، مسئول بسیج هنرمندان استان آذربایجان شرقی در نشست خبری که در محل سازمان بسیج هنرمندان استان برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت:  در تاریخی که هستیم یکی از حساس ترین دوره های انقلاب اسلامی می باشد، انقلاب اسلامی عرصه های مختلفی را طی کرده و جنگ تحمیلی را پشت سر گذاشته است و همین امر باعث شده است هجمه ها و فشارهای دشمنان بیش از پیش بیشتر شود.

IMG_0077

هاشمی ادامه داد: جنگ تحمیلی نتوانست حریف جوانان ولایی شود و این جوانان مقابل دشمنان ایستادگی کردند، توان انقلابی که امام در دل این جوانان ایجاد کرد با خون شهیدان پایدار مانده و دشمن با دیدن این جوانان به خود جرات تجاوز به کشور را نمی دهد و آنها سعی در اجرای جنگ نرم دارند و ما در عرصه ای که قرار گرفتیم عرصه بسیار خطرناکی می باشد و در این راستا وضعیت حجاب و عفاف خانواده یک فرهنگ عمومی است که مقام معظم رهبری در این باره می فرماید: اگر در مقابل تهاجم فرهنگی ایستادگی کنید باید از سبک زندگی اسلامی استفاده کنید.

وی افزود: بعد از انقلاب و سنوات مختلف در جامعه شاهد آشکار تهاجم فرهنگی هستیم و گاهی جنگ نرم به شکلی ایجاد می شود که رشد آن را در زمان متوجه نمی شویم، جنگ نرم تا آستانه خانه های مسلمین پیش رفته است، پس  تا مرز خانواده می آید و از طرفی شاهد تحریف فرهنگ جامعه می شود.

569653_601

هاشمی با بیان اینکه فرهنگ هم قابل حذف و هم قابل ایجاد و ترمیم است گفت: بحث فرهنگی که در جامعه وجود دارد نیاز به ایجاد ترمیم و نگهداری است، فرهنگ گاهی اوقات نیاز به حذف هم هست و وقتی فرهنگ حذف می شود نیازمند ایجاد است، حضرت زینب (س) پس از قیام امام حسین (ع) فرهنگ را نگهداری کرده و احیا کرد و در جامعه امروزی شاهد هستیم.

هادی هاشمی با اشاره به اینکه هنر صرفا فقط جهت لذت نیست بیان کرد: ما در بسیج هنرمندان استان بدنبال آن هستیم که در مرز هنرهای اسلامی پیش برویم، هنر فقط جهت ایجاد لذت نیست، هنر بخاطر این است که یکسری زیبایی ها را در جامعه تجسم کنیم و وظیفه ما این است که هنرمند متعهد را تربیت کرده و انسجام دهیم و هنرمندان با تمام مظلومیتی که دارند همواره با صلابت نقش آفرینی کرده اند.

569662_114

مسئول بسیج هنرمندان استان در واکنش به اینکه هنرمندان بسیجی صدایشان لرزان نیست گفت: البته برخی ادعا می کنند با صدای لرزان و با دستان لرزان نمی توان کار هنری انجام داد اما من نیز معتقدم صدای هنرمندان بسیجی لرزان نیست و امثال قره باغی ها هنوز هم مثل همان صلابت و اقتدار ندای انقلابی را به نمایش می گذارند، یا ما همچون هنرمند فاخری همچون جابر اسدی داریم که کاریکاتورهای وی در جهان زبانزد است.

سرهنگ دوم پاسدار هادی هاشمی با اشاره به اینکه هنر اسلامی حاوی فکر نباشد شکست می خورد افزود: شعر انقلابی باید دنبال مقاومت بیداری اسلامی باشد با توجه به اینکه امسال سال اقتصاد مقاومتی است و یک کارگروهی تشکیل شده است که باید بدانیم هنرمند در این عرصه چه کاری می تواند بکند و وقتی هنر اسلامی حاوی فکر نباشد شکست می خورد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :