یک منتقد و نویسنده ادبیات داستانی با تمجید از آثار «فریبا وفی» گفت: هنر وفی تبدیل ماهرانه واقعیت های زندگی به زبان داستان است.

به گزارش تبریزمن، عبدالمجید نجفی شامگاه جمعه در دیدار فریبا وفی با علاقه مندان ادبیات داستانی و جشن امضای او در «شهر کتاب» تبریز گفت: تبدیل واقعیت های زندگی به داستان می تواند به دستیابی به وحدت در برابر آشفتگی ها و تشتت های روزمره موثر باشد و فریبا وفی به خوبی از عهده این کار برآمده است.

وی اضافه کرد: در بررسی آثار وفی می توان روح زنانگی، زاویه دید، بهره گیری از فاکتورهای اقلیمی و چگونگی پرداختن او به صنایعی مانند تشبیه را مورد بررسی قرار داد اما در یک جمله می توان گفت نثر این نویسنده توانمند، خوشایند است و تلفیق فضا به خوبی در نوشته های او دیده می شود.

نجفی با تاکید بر اینکه بداعت خاصی در آثار وفی وجود دارد، اضافه کرد: برای بیان خصوصیات مجموعه داستان ها و رمان های وفی به ساعت های متمادی زمان نیاز داریم و این مساله ناشی از ابعاد وسیع تسلط او بر حوزه ادبیات داستانی است.1-2

فریبا وفی که زاده ۱۳۴۱ تبریز است، تاکنون ۱۱ جلد مجموعه داستان و رمان به رشته تحریر درآورده و رمان‌های «پرنده من» و «رویای تبت» از آثار وی، برنده چند جایزه ادبی معتبر کشورمان شده است.

شماری از داستان‌های او به زبان‌های ایتالیایی، ترکی استانبولی، آلمانی، نروژی، فرانسوی، روسی، سوئدی، عربی، ژاپنی و انگلیسی ترجمه شده و به زودی ترجمه اسپانیولی یکی از آثارش روانه بازار نشر خواهد شد.

دیدار و جشن امضا فریبا وفی به همت «شهر کتاب» تبریز، بزرگ ترین فروشگاه فرهنگی هنری شمال غرب کشور برگزار شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :