شهردار تبریز هنر موسیقی را به ویژه در منطقه آذربایجان هنری غنی و پربار توصیف کرد.

به گزارش تبریزمن، صادق نجفی شب گذشته در اجرای ارکستر فلارمونیک تبریز حضور  یافته و از تلاش‌ رهبر و اعضای این گروه قدردانی کرد.

نجفی، فعالیت های این گروه را ارزنده و شایسته تقدیر عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد از پتانسیل هنری  این گروه در معرفی تبریز در عرصه های بین المللی بهره مند شویم.

وی همچنین گفت: حضور پررنگ هنرمندان متعهد در دوره‌های مختلف تاریخی بارز بوده است و این هنرمندان هستنددر دوره های مختلف همچون انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و سایر دوره ها مفاهیم ارزشی و انسانی را توانستند در ورق های زرین تاریخ به ثبت رسانند.

img_9238

شهردار تبریز همچنین از ارکستر فلارمونیک تبریز خواستار شد تا با پیوند آثار فولکلور به آثار جهانی برای موسیقی فولکلور آذربایجان را در عرصه های جهانی به معرض ظهور و بروز رسانند.

نجفی  با اشاره به محدودیت مراکز اجرای گروه‌های هنری، اظهار امیدواری کرد، با تکمیل پروژه مرکز همایش‌های خاوران به این مشکل عمده پایان دهد.

img_9298

شهردار تبریز در پایان با اهدای تندیس قلم کاری شده مزین به تصویر عمارت ساعت از رهبر این ارکستر قدردانی کرد.

این گزارش حاکی است، کنسرت ارکستر فلارمونیک تبریز ۲۸ و ۲۹ شهریور با همراهی گروه کر ارک و اجرای قطعه «رکوییم» اثر «ولفانگ آمادئوس موتزارت» درتالار پتروشیمی تبریز اجرا می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :