معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به موقعیت خاص استان و با وجود ترانزیت بالای کالا و مسافر گفت: هنوز جاده‌های ما عقب‌ماندگی‌های زیادی دارند.

به گزارش تبریزمن، محمدصادق پورمهدی پیش از ظهر امروز در همایش «مشارکت همگانی رمز ارتقای ایمنی حمل و نقل» با اشاره به دگرگون شدن زندگی و از دست رفتن شادی و امید خانواده‌ها مانند حوادث‌های جاده‌ای اظهار داشت: باید هر آنچه در توان داریم برای کاهش حوادث جاده‌ای که با مرگ و زندگی و سرنوشت افراد و خانواده‌ها سر و کار دارد به کار بندیم.

وی با بیان اینکه به میزانی که زندگی توسعه می‌یابد حوادث و ناملایمات هم بیشتر می‌شود؛ افزود: ما به بعد سخت‌افزاری جاده‌ها توجه زیادی داشتیم اما از لحاظ نرم‌افزاری، افزایش ایمنی جاده‌ها و فرهنگ‌سازی رانندگی صحیح آنطور که باید توفیق نداشته‌ایم هر چند در این دولت به بخش نرم‌افزاری بیشتر توجه شده است.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: بحث فرهنگ‌سازی باید از سطح آموزش در مدارس آغاز شود که قدم‌هایی در این ارتباط برداشته شده اما کافی نبوده و نیاز به توجه جدی‌تری دارد.

این مسئول بر لزوم مشارکت مردم در این ارتباط و فعالیت بیشتر تشکل‌ها، ثمن‌ها و بخش‌های مختلف تاکید کرد و گفت: شاید بدینوسیله موضوع ایمنی حمل و نقل جاده‌ای به بطن جامعه آمده و اگر امروز قرار است پلی را بسازیم نباید به فردا موکول کنیم چرا که فردا دیر است و ممکن است نبود همین پل جان فردی را گرفته و خانواده‌ای را داغدار کند.

پورمهدی با بیان اینکه تلفات جاده‌ای را از ۲۸ هزار کشته به ۱۷ هزار کشته کاهش داده‌ایم که این تعداد تلفات هم بسیار زیاد بوده و ما حتی یک نفر کشته را هم زیاد و فاجعه می‌دانیم، متذکر شد: در حوزه فرهنگ‌سازی صدا و سیما باید در رابطه با پخش هشدارهای لازم و فیلم‌های مستند بیش از پیش همت به خرج دهد.

وی اذعان داشت: آذربایجان‌شرقی موقعیت خاصی دارد و با وجود ترانزیت بالای کالا و مسافر هنوز جاده‌های ما عقب‌ماندگی‌های زیادی دارند و لازم است در حداقل زمان نواقصات و کاستی‌های موجود را برطرف کرده و ایمنی جان مسافران را افزایش دهیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :