معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی آذربایجان شرقی گفت: با توجه به ورود موج اثرگذار جوی از امشب میزان آلودگی هوای تبریز کاهش می یابد، اما این وضعیت موقتی است.

به گزارش تبریزمن، محمد اشجعی گفت: فعالیت این موج در استان موقت خواهد بود و نباید انتظار رفع وارونگی هوا را به طور کامل داشته باشیم.

در همین حال اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی نیز اعلام کرد با توجه به آخرین آمار استخراج شده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوا، شاخص آلودگی هوای تبریز ۱۳۶ پی. اس. آی است و هوا در وضعیت ناسالم قرار دارد.

این در حالی است که بر اساس تصمیم کارگروه مدیریت بحران استان امروز مدارس ابتدایی و پیش دبستانی کلانشهر تبریز به دلیل آلودگی هوا در نوبت صبح و بعد از ظهر تعطیل اعلام شده است.

افزایش شاخص های آلودگی هوا در فصل زمستان به دلیل پدیده وارونگی هوا از مشکلات عمده زیست محیطی شهرهای بزرگ و کلانشهرهاست که به نظر می رسد گذر از این برهه های حساس نیازمند تدابیر اساسی و همکاری عموم آحاد جامعه است .

هوای کلان شهر یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفری تبریز پنج روز از یک هفته اخیر در وضعیت هشدار یا ناسالم قرار داشته است.

تنها امیدوار بودن به تغییرات آب و هوایی و بارش برف دور از عقلانیت اجتماعی است و در کنار کنترل آلایندگی واحدهای صنعتی و پالایشگاه و استفاده از سوخت پاک ، با کاهش استفاده از خودروهای شخصی می توان سهمی در کاهش ضریب آلودگی هوا داشت.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :