مرکز کنترل و پایش محیط زیست کشور امروز یکشنبه اعلام کرد: هوای شیراز سالم و کلان شهرهای تهران، کرج، اصفهان، اهواز ، تبریز و مشهد در شرایط ناسالم قرار دارد.

به گزارش تبریزمن، براساس آنچه در سایت ماهواره اروپایی Eumetsat مشاهده شده، وضعیت تحلیل گرد و غبار از ساعت هشت صبح ۲۱ تا هشت صبح ۲۲ آذر به دلیل پوشش ابر در حال عبور در شمال غربی کشور امکان پذیر نبود.

از ساعت ۱۴ روز گذشته گرد و غبار با غلطت قابل توجه در ایران قابل مشاهده است و تا حدود ساعت ۲۰ به خصوص در تمام بخش های کوهستانی، مرکز و جنوب غربی کشور افزایش داشت، این پدیده تا صبح امروز با همان غلظت در منطقه باقی مانده است.

مجید آزادی مدیر گروه پژوهشی و هواشناسی دینامیک و هم دیدی پژوهشکده هواشناسی و علوم جوی به خبرنگار علمی ایرنا گفت: سرعت کنونی باد در تهران ۲ متر بر ثانیه (۷ کیلومتر بر ساعت)، میزان دید افقی حدود ۳ کیلومتر و رطوبت نسبی ۵۷ درصد است.

وی اظهار کرد: هوای کنونی تهران غبارآلود با بیشینه دمای ۶ و کمینه دمای صفر درجه سانتی گراد در ۲۴ ساعت گذشته اعلام شده است.

آزادی گفت: هوای تهران برای ۲۴ ساعت اول کمی ابری در پاره ای نقاط غبار محلی اوایل شب افزایش ابر، ۲۴ ساعت دوم به تدریج ابری درپاره ای نقاط غبارمحلی در بعدازظهر بارش باران یا برف و ۲۴ ساعت سوم ابری در پاره ای نقاط بارش باران یا برف و وزش باد گزارش شده است.دمای کنونی تهران ۷ درجه سانتیگراد و جهت باد جنوب غربی است.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :