برای جلوگیری از آسیب های جدی، کودکان و سالمندان و بیماران قلبی و تنفسی از حضور در فضاهای باز خودداری و در صورت ضرورت از ماسک استفاده کنند.

به گزارش تبریزمن، سرپرست اداره پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی اعلام کرد: هوای کلانشهر تبریز امروز یکشنبه در وضعیت هشدار و ناسالم قرار گرفته است.

شاهین رحیم اوغلی افزود: بر اساس آخرین آمار استخراجی از ایستگاه های سنجش آلودگی هوا در این شهر، شاخص آلودگی هوا نسبت به ذرات معلق ۲٫۵ میکرون ۱۰۷ پی. اس. آی و به حالت هشدار برای گروه های حساس رسیده است.

وی گفت: شاخص آلودگی هوا اگر زیر ۱۰۰ پی. اس. آی باشد سالم، بین ۱۰۰ و ۲۰۰ ناسالم، بین ۲۰۰ و ۳۰۰ وضعیت اضطرار و ۳۰۰ به بالا وضعیت بحرانی به شمار می رود.

وی افزود: برای جلوگیری از آسیب های جدی، کودکان و سالمندان و بیماران قلبی و تنفسی از حضور در فضاهای باز خودداری و در صورت ضرورت از ماسک استفاده کنند.

استان آذربایجان شرقی طبق سرشماری سال ۱۳۹۰ شمسی با حدود سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت، از استان های پرجمعیت ناحیه شمال غرب کشور است. کلان شهر تبریز مرکز این استان با حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت با برخی از مشکلات زیست محیطی از جمله آلودگی هوا در بخشی از روزهای سال روبروست.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :