مرکز کنترل و پایش محیط زیست کشور امروز شنبه اعلام کرد: هوای تهران ، کرج و تبریز پاک، اهواز و اصفهان سالم و مشهد در شرایط ناسالم قرار دارد.

به گزارش تبریزمن، بر اساس آنچه در سایت ماهواره اروپایی Eumetsat مشاهده شده، وضعیت تحلیل گرد و غبار از ساعت هشت صبح ۱۳ تا هشت صبح ۱۴ آذر به دلیل پوشش ابر در حال عبور در شمال غربی و غرب کشور و بخش هایی از جنوب و جنوب شرقی، امکان پذیر نبود.

از ساعت ۱۳ روز گذشته گرد و غبار با غلظت قابل توجهی در منطقه خاورمیانه پدیدارشد. در ایران در بیشتر نقاط بدون ابر این پدیده قابل مشاهده است و با غلظت کمی در بیشتر نقاط بدون پوشش ابر پدیدار شد و تا نیمه شب به ویژه در بخش های کوهستانی جنوب رشته کوه زاگرس و مرکز کشور افزایش داشت این پدیده تا صبح امروز با همان غلظت در منطقه باقی مانده است.

مجید آزادی مدیر گروه پژوهشی و هواشناسی دینامیک و هم دیدی پژوهشکده هواشناسی و علوم جوی به خبرنگار علمی ایرنا گفت: سرعت کنونی باد در تهران ۵ متر بر ثانیه (۱۷کیلومتر بر ساعت)، میزان دید افقی بیش از ۱۰ کیلومتر و رطوبت نسبی ۳۹ درصد است.

وی اظهار کرد: هوای کنونی تهران صاف با بیشینه دمای ۱۱ و کمینه دمای منفی یک درجه سانتی گراد در ۲۴ ساعت گذشته اعلام شده است.

آزادی گفت: هوای تهران برای ۲۴ ساعت اول کمی ابری گاهی وزش باد در اواخر وقت نیمه ابری ، ۲۴ ساعت دوم به تدریج ابری درپاره ای نقاط بارش باران یا برف گاهی وزش باد و ۲۴ ساعت سوم ابری در پاره ای نقاط بارش باران یا برف در بعدازظهر کاهش ابر پیش بینی شده است. هوای کنونی تهران صاف، دما ۸ درجه سانتیگراد و جهت باد جنوب شرقی گزارش شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :