مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: هویت مردم در گرو حفظ فرهنگ است و بنابراین هم مردم و هم مسئولان باید توجه ویژه‌ای به این بخش داشته باشند.

به گزارش تبریزمن، علی‌اکبر صفی‌پور اظهار داشت: ترکیب جمعیتی جوان از ویژگی های جامعه ایران محسوب می‌شود و با توجه به اینکه جوان هم به هویت و هم به امید  نیازمند است تا با گذشته ارتباط برقرار کرده و در عین حال به فردا دل ببندد و برای آن تلاش کند، بنابراین برنامه‌ریزی برای این قشر از جامعه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی تاسیس آموزشگاه‌های مختلف هنری در شهرستان‌های استان را از اقدامات اداره کل فرهنگ و ارشاد برای توسعه زیرساخت‌های فرهنگ و هنر استان عنوان کرد و خواستار برنامه‌ریزی اصولی برای اوقات فراغت جوانان و نوجوانان شد.

صفی‌پور،‌ مردمی شدن فرهنگ را موجب تعالی و بالندگی آن عنوان کرد و گفت: هویت مردم در گرو حفظ فرهنگ است و بنابراین هم مردم و هم مسئولان باید توجه ویژه‌ای به این بخش داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه جامعه‌ امروز نیازمند ملاطفت و صلح و مهربانی است و این امر از طریق فرهنگ و هنر امکان‌پذیر است، افزود:  مولفه‌های فرهنگی در درازمدت تاثیر می‌گذارند و این تاثیر ماندگار است و به همین دلیل باید برنامه‌ریزی برای آن با دقت نظر بیشتری انجام گیرد .

وی در ادامه شورای فرهنگ عمومی را موثرترین حوزه‌ تصمیم‌گیری و سیاستگذاری در حوزه فرهنگ برشمرد و بر لزوم برنامه‌ریزی صحیح و ترسیم راهکارهای سازنده توسط شورای فرهنگ عمومی در شهرستان‌ها تاکید کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، گفت: در سند تدبیر و توسعه‌ی استان هسته کلیدی فرهنگ استان کمک به توسعه و ترویج فرهنگ و آداب و رسوم بومی و محلی عنوان شده است و این امر باید مورد توجه اعضای شورای فرهنگ عمومی در شهرستانها باشد تا با ارائه‌ی یک برنامه‌ی شاخص در سطح ملی، زمینه‌ی تعالی شهرستان را فراهم آورند.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه فعالیت کانون‌‌های فرهنگی هنری مساجد از حمایت ویژه‌ این اداره‌‌کل از مساجدی که اقدام به تاسیس کانون فرهنگی هنری کنند،‌خبر داد.

 نشست اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورزقان با حضور امام جمعه، فرماندار و جمعی از مسئولان ادارات و اعضای شورای فرهنگ عمومی ورزقان و  علی‌اکبر صفی‌پور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی برگزار شد.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :