رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه اولویت اصلی ما روان‌سازی ترافیک است، گفت: با توجه به همکاری خوب هیئت‌های عزاداری با راهنمایی رانندگی، امسال نیز چنین فضایی حاکم بوده و خود اعضای هیئت‌ها نیز به عنوان “همیار راهنمایی رانندگی” در این دهه عمل خواهند کرد.

به گزارش تبریزمن، سرهنگ ناصر میکائیلی، در این خصوص اظهار کرد: طبق جلسه‌ای که با هیئت امنای مساجد داشتیم، هیئت‌های عزاداری همانند سال گذشته با راهنمایی و رانندگی همکاری و هماهنگی خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه راهنمایی و رانندگی برای دهه‌ی محرم برنامه‌ی ترافیکی خاصی دارد، ادامه داد: طبق صحبت‌هایی که با هیئت‌امنای مساجد صورت گرفته، مقرر شده است که خیابان‌ها و مسیرهای اصلی بسته نشوند، چرا که علاوه بر خدمت‌رسانی راهنمایی و رانندگی، آمبولانس، آتش‌نشانی و … نیز در حال فعالیت هستند.

سرهنگ میکائیلی با تاکید بر اینکه ما همواره در اجرای قانون مصمم بوده‌ایم، یادآور شد: در صورت مشاهده‌ی هرگونه تخلف در حوزه‌ی راهنمایی و رانندگی، اعمال قانون خواهیم کرد، اما خوشبختانه در سال‌های اخیر شاهد همکاری خوب هیئت‌ها بوده‌ و تخلف خاصی را نیز مشاهده نکرده‌ایم.

به نقل از ایسنا، وی با بیان اینکه، خواستار حضور چشمگیر مردم در هیئت‌های عزاداری هستیم، توصیه کرد: با توجه به اینکه مردم همانند سال‌های گذشته حضور گسترده‌ای در مراسم عزداری سیدالشهداء خواهند داشت، از این‌رو از مردم عزیز خواستاریم که به هیچ عنوان در حریم تقاطع‌ها و خیابان‌های اصلی توقف نکنند.

وی با اشاره به لباس مشکی عزاداران نیز تاکید کرد: در این صورت مردم حتی‌الامکان از عابرگذرها و گذرگاه‌های مخصوص استفاده کرده و در صورت امکان از آرم مخصوص شبرنگ به همراه داشته باشند و همچنین دوچرخه‌سواران نیز حتما از کفش‌های شبرنگ دار استفاده کنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :