رئیس فدراسیون فوتبال گفت: هیات های فوتبال در استان های مختلف باید به مقوله درآمد زایی برای تامین زیرساخت های این ورزش توجه و اهتمام کنند.

به گزارش تبریزمن، علی کفاشیان روز دوشنبه در مجمع سالانه هیات فوبتال آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه فدراسیون تا حد توان اقدام به هیات ها کمک مالی می کند، افزود: اما میزان این کمک ها به دلیل محدودیت های مالی چندان کارگشا نیست که بر همین اساس هیات های استانی و شهرستانی باید نسبت به درآمدزایی اقدام کنند.

وی، برنامه ها و فعالیت های هیات فوتبال آذربایجان شرقی را مناسب خواند و اظهارکرد: دست اندرکارهای فوتبال دراین استان طی هفت تا هشت سال اخیر اقدام های بسیار مناسبی را در بخش زیرساختی و توجه به فوتبال محله ها انجام داده اند که شاید این برنامه ها نسبت به سایر استان ها بی نظیر باشد.

کفاشیان، ایجاد ۱۴ زمین چمن ورزشی درنقاط مختلف شهر تبریز با مساعدت شهرداری و شورای اسلامی شهر را نمونه ای از فعالیت های زیرساختی و زیربنایی آذربایجان شرقی در فوتبال بیان کرد که تعداد هفت مورد از این زمین ها تا کنون به بهره برداری رسیده است.

وی، سیر صعودی تیم های فوتبال آذربایجان شرقی طی سال های اخیر در رقابت های کشوری را مورد اشاره قرار داد و گفت: این رشد در تیم های لیگ برتری، دسته یک و دو فوتبال وفوتسال و فوتبال ساحلی در بخش آقایان و بانوان قابل ستایش است.
کفاشیان، نقش آذربایجان شرقی در فوتبال کشور به ویژه در بخش مدیریتی را ممتاز دانست و افزود: حضور دکتر دبیری درهیات رئیسه فدراسیون وزن خاصی به این این مجموعه داده است.

وی، وجود محدودیت های مالی در فدراسیون و باشگاه های کشور را مورد اشاره قرار داد و یادآور شد: با تمامی این مشکلات و کاستی ها در آسیا موفق عمل کرده ایم.

به گزارش ایرنا، رئیس هیات فوتبال آذربایجان شرقی نیز در این مجمع با ارایه گزارشی از فعالیت های یک ساله هیات، اظهارکرد: در حال حاضر هیات فوتبال استان با کمبودهای مالی مواجه است به گونه ای بسیاری از تیم های حاضر در لیگ های کشوری از تامین هزینه های ایاب و ذهاب ناتوان هستند.

جواد ششگلانی اظهارکرد: هیات های شهرستانی بیش از هیات استان از لحاظ مالی در مضیقه هستند که باید راهکارهای مناسب و عملی برای برون رفت از چنین وضعیتی اتخاذ شود.

دراین مجمع گزارشی از تراز مالی هیات فوتبال آذربایجان شرقی در سال مالی ۹۳- ۹۴ اریه و بودجه ۱۰ میلیارد ریالی این هیات برای سال مالی ۹۴- ۹۵ به تصویب اعضا رسید.

مجمع عمومی سالانه هیات فوتبال آذربایجان شرقی با حضور۳۹ نفر از مجموع ۴۱ عضو برگزار شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :