مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: هیات های ورزشی استان باید در سال آینده تعامل و ارتباطات برون و درون سازمانی خود را افزایش دهند.

به گزارش تبریزمن، به نقل از روابط عمومی این اداره کل، جمشید نظمی در نشست پایان سال روسا و نواب رئیس هیات های ورزشی استان، افزود: ارتباطات درون و برون سازمانی هیات های ورزشی باید با ادارات، ارگان ها و نهادها، شهرداری ها، بخش خصوصی، سرمایه گذاران، قهرمانان و پیشکسوتان رشته های مختلف افزایش یابد.

وی با اشاره به برنامه های مختلف و متنوع حوزه ورزش و جوانان استان برای سال آینده، جلب مشارکت های عمومی و کمک گرفتن از خیرین و نیکوکاران برای تکمیل پروژه های نیمه تمام و افزایش فضاهای ورزشی را اصلی ترین و محوری ترین برنامه سال ۱۳۹۵ اعلام و اظهار کرد: تمامی برنامه ها و اقدامات ورزش و جوانان بر این مبنا تعریف شده تا برخی از عقب ماندگی های سال های گذشته را تا حدی جبران کنیم.

وی افزود: در حال حاضر ۳۳ طرح نیمه تمام با پیشرفت های فیزیکی پنج تا ۹۵ درصد در سراسر استان وجود دارد که امکانات و اعتبارات محدود دولتی اجازه بهره برداری از این تعداد پروژه را نمی دهد و اگر ما به بودجه های دولتی ملی و استانی در این زمینه اکتفا کنیم شاید برای سال های طولانی نیز نتوانیم این تعداد طرح را به سرانجام مناسبی برسانیم.

نظمی یادآور شد: اگر حضور و مشارکت بخش خصوصی و غیر دولتی برای تکمیل این تعداد پروژه وجود نداشته باشد آینده ورزش آذربایجان شرقی را به ویژه در بخش ورزش همگانی و ورزش قهرمانی با اما و اگرها و مشکلات بسیار عدیده مواجه می کند.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید برای برون رفت از بن بست کنونی طرح های عمرانی در بخش ورزش برنامه های واگذاری به بخش خصوصی را با جدیت تمام و حساسیت کامل پیگیری می کند، اظهار کرد: در این راستا وزارت ورزش و جوانان اجازه واگذاری همه ۳۳ طرح نیمه تمام این بخش در آذربایجان شرقی را به اداره کل تفویض کرده که در این رابطه تلاش می کنیم برای سال آینده بخشی از این پروژه ها را با مشوق های لازم و کافی به بخش خصوصی در قالب اجاره از طریق مزایده و در تکمیل طرح های عمرانی به وسیله مذاکره واگذار کنیم.

نظمی، حرکت در مسیر تقویت و تثبیت شادابی و نشاط اجتماعی کشور را یکی از اهداف و رسالت های مهم وزارت ورزش و جوانان بیان و اظهار کرد: باید توجه داشت که تامین سلامت جامعه و پیشگیری از انواع آسیب های اجتماعی، اخلاقی و جسمانی تنها از طریق توسعه و ترویج فرهنگ ورزش کردن در جامعه با ایجاد امکانات لازم و کافی میسر است.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی، مهمترین برنامه های ورزشی این مجموعه در سال آینده را برگزاری جشنواره فرهنگی و ورزشی عشایر ارسباران در روستای قره قیه و همچنین سی و یکمین دوره تور بین المللی دوچرخه سواری ایران – آذربایجان اعلام کرد که از هم اکنون برنامه های تعریف شده این دو رویداد مهم ورزشی و فرهنگی ملی و بین المللی در دست تدوین و اجرا می باشد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :