معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به اینکه از ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی کل استان تا زمان حاضر پرداخت نشده با این وجود هیچ طرحی متوقف نشده است .

به گزارش تبریزمن، سعید شبستری روز پنجشنبه در آئین بهره ‌برداری همزمان از ١۴ طرح عمرانی آموزش و پرورش شهرستان میانه، با اعلام اینکه ۵۰ میلیارد ریال برای این طرح ها هزینه شده است، اظهارکرد: شاید کارهای خیران بعضا از نظر مادی ارزش بالایی نداشته باشند اما از نظر معنوی فوق‌العاده با ارزش است.

وی ادامه داد: ما به عنوان خدمتگذاران نظام موظف هستیم برای جلب و جذب مشارکت حداکثری تلاش کنیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار، اضافه کرد: در زمان حاضر دولت با مشکلات بسیاری روبه‌رو بوده و درآمدهایش تنها صرف یارانه مردم و حقوق کارکنان دولت می‌شود و با این وجود اعتباری باقی نمی‌ماند.

شبستری خاطرنشان کرد: اگر نیت ها خالصانه و برای خدمت به مردم باشد طرح ها بدون وقفه پیش خواهد رفت و باید بدون بغض و کینه و در راستای وحدت و همدلی کار کنیم و این را باید دانست که هیچ طرحی محقق نمی‌شود مگر اینکه همه دستگاه‌ها دست به دست هم بدهند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه همه باید برای مردم کار کنیم، گفت: مناصب اعتباری هستند و برای هیچ کسی ماندگار نیستند و باید برای خدمت به مردمی که در شرایط سخت همیشه در صحنه بودند و عزیزان خود را برای این انقلاب و نظام فدا کردند تلاش کنیم.

شبستری در ادامه با اشاره به نقش اساسی معلمان در تربیت کودکان، گفت: با تربیت و آموزش صحیح کودکان باید برای ساخت آینده‌ای مناسب تلاش کنیم زیرا که این‌ها آینده‌سازان کشور هستند.

شهرستان میانه با وسعت ۵۵۹۵ کیلومتر مربع (۱۲٫۳ درصد مساحت استان و بزرگترین شهرستان استان) در ۱۶۵ کیلومتری تبریز واقع شده و از سمت شمال با شهرستان سراب، از سمت شرق با استان اردبیل، از سمت غرب با شهرستان‌های بستان‌آباد، هشترود و چاراویماق و از سمت جنوب با استان زنجان هم‌مرز است.

طبق آخرین تقسیمات کشوری شهرستان میانه دارای ۴ بخش به نام‌های مرکزی (شامل دهستان‌های شیخدرآباد، اوچ‌تپه شرقی، قافلانکوه غربی، کله‌بوز غربی، کله‌بوز شرقی، قزل‌اوزن و گرمه جنوبی)، ترکمانچای (شامل دهستان‌های بروانان مرکزی، بروانان شرقی، بروانان غربی و اوچ‌تپه غربی)، کندوان (شامل دهستان‌های گرمه شمالی، کندوان و تیرچایی) و کاغذکنان (شامل دهستان‌های کاغذکنان شمالی، کاغذکنان مرکزی و قافلانکوه شرقی)، ۵ نقطه شهری به نام‌های میانه، ترکمانچای، ترک، آچاچی و آقکند و ۳۹۶ آبادی است.

براساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۰، جمعیت شهرستان میانه در حدود ۱۸۵۸۰۶ نفر (۵ درصد جمعیت استان) و جمعیت مرکز این شهرستان ۹۵۵۰۵ نفر برآورد شده است.

جمعیت شهری این شهرستان ۱۰۶۷۳۸ نفر و جمعیت روستایی آن ۷۹۰۶۸ نفر و تعداد خانوار آن ۵۲۶۸۱ خانوار است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :