فرماندار تبریز از اختصاص تسهیلات با کارمزد چهار درصد بنیاد مسکن برای بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده از سیل در روستای بیرق خبر داد.

به گزارش تبریزمن،  رحیم شهرتی فر روز چهارشنبه در جلسه دستگاه های اجرائی شهرستان تبریز برای پیگیری آخرین وضعیت روستای سیل زده بیرق، بر ساماندهی ۹ خانواری که مسکن آنها بین ۶۰ تا ۱۰۰ درصد آسیب دیده تاکید کرد و گفت: برای بازسازی سایر واحدهای خسارت دیده از طرف بنیاد مسکن شهرستان تبریز تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی تعلق می گیرد.

وی اعلام کرد: برای ارائه خدمات و تسهیل در امور روستائیان در محل دهیاری این روستا نسبت به تکمیل پرونده های اهالی خسارت دیده اقدام می شود .

فرماندار تبریز گفت: بنیاد مسکن نیز باید طرح هادی به هنگام شده روستا را تا آخر مرداد ماه آماده کند و بر اساس طرح مصوب ساخت و سازها در روستا در چارچوب ضوابط انجام شود.

در این جلسه اعضای شورای اسلامی و روحانی روستای بیرق از حضور به موقع مسئولان دولتی در روزهای اولیه وقوع سیل در روستای بیرق تقدیر و تشکر کردند.

در پایان این جلسه مهرداد موحدی بعنوان دهیار این روستا معرفی شد.

تعدادی از واحدهای مسکونی روستای بیرق از توابع شهرستان تبریز در اثر سیل ناشی از بارندگی های شدید پنجم تیر ماه امسال خسارت دیدند.

بیرق یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان میدان چای بخش مرکزی شهرستان تبریز واقع شده است.

جمعیت این روستا در سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۸۵ خورشیدی، ۳٬۷۰۳ نفر برآورد شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :