مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی از واریز سهم سه درصدی شهرداری‌ها از مالیات بر ارزش افزوده خبر داد.

به گزارش تبریزمن، غلامرضا شریفی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده از سال ۱۳۸۷ شمسی، اظهار داشت: همزمان با واریز سهم مالیات بر ارزش افزوده شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، یک درصد مربوط به بخش سلامت نیز آخر هر ماه واریز می‌شود.

وی گفت: بر اساس اختیارات حاصل از مقررات ماده ۱۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده، فعالان اقتصادی عرضه‌کننده کالا و ارائه‌دهنده خدمات مشمول مرحله هفتم ثبت‌نام نظام مالیات بر ارزش افزوده به منظور آموزش و اجرای مقررات موضوع این قانون فراخوان شده‌اند.

شریفی افزود: اشخاص حقوقی که بعد از تاریخ اجرای فراخوان نیز ایجاد، تأسیس و به ثبت می‌رسند یا شروع به انجام فعالیت می‌کنند در صورت فعالیت با هر حجم از فروش و یا درآمد حاصل از کالا و خدمت از نخستین دوره مالیاتی بعد از شروع فعالیت مشمول اجرای این قانون هستند.

وی در خصوص نحوه دریافت مالیات بر ارزش افزوده محصولات کشاورزی در شهرستان‌های مختلف استان گفت: با توجه به اعتراض‌ها مبنی بر دریافت‌های متفاوت مالیاتی، این موضوع مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

شریفی با اشاره به اینکه سلامت اداری اصل نخست سازمان امور مالیاتی و پیش شرط اعتمادآفرینی در جامعه است، افزود: بر اساس ماده ۱۲ قانون مالیات بر ارزش افزوده، اشخاص حقوقی که در زمینه عرضه کالا و ارائه خدمات معاف هستند، الزامی به ثبت‌نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده ندارند.

وی افزود: مودیان در صورت نیاز به آموزش قانون و مقررات مالیات بر ارزش افزوده، می توانند از طریق سامانه WWW.EVAT.IR یا مراجعه حضوری به ادارات کل امور مالیاتی استان و شهرستان ذیربط برای آموزش ثبت‌نام کنند، تا اقدام لازم برای آموزش آنها به صورت رایگان صورت گیرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :