واقعه تاریخی غدیرخم با شعار محوری «امیرالمومنین(ع)، معیار زندگی و محور وحدت» بصورت میدانی در ۱۳۲ نقطه کشور بازسازی می شود.

به گزارش تبریزمن، سردار سرتیپ پاسدار علی فضلی رییس ستاد بازسازی واقعه غدیرخم روز سه شنبه در نشست خبری، ضمن اعلام این خبر و بیان اینکه رژیم آل سعود عید امسال ما را (از عید قربان تا عید غدیرخم) با فاجعه ای که در سرزمین منا با بی کفایتی و بی لیاقتی در تامین امنیت برای زائران بیت الله الحرام رخ داد، به عزا تبدیل کرد، گفت: با وقوع این فاجعه، تمام مسلمانان و همه مومنان در سراسر جهان اسلام عزادار شدند.

وی ادامه داد: البته شاید این بار اولی نباشد که رژیم آل سعود حوادثی را برای مومنان و حجاج بیت الله الحرام ایجاد کرده باشد، می توان گفت که دلیل اصلی وقوع این فاجعه، بی کفایتی دولت عربستان سعودی باشد، زیرا آنان اکنون در چند صحنه بین المللی در پشتیبانی از داعش و تکفیری ها در سوریه، عراق، بحرین، یمن و سایر بلاد اسلامی خود را درگیر کرده اند و از وظایف خود در تامین امنیت زائران بیت الله الحرام غافل شد ه اند.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین افزود: امیدواریم یک روز با سقوط رژیم آل سعود بازسازی میدانی واقعه بزرگ غدیرخم را در جایگاه اصلی وقوع این واقعه بزرگ و تاریخی در سرزمین وحی برگزار کنیم.

وی توضیح داد: طبق برآوردهای اولیه انجام شده از سوی این ستاد، پیش بینی شده که دو میلیون نفر از مردم ولایتمدار ایران برای دیدن بازسازی میدانی واقعه بزرگ غدیرخم در ۱۳۲ نقطه از کشور حضور پیدا کنند.

سردار فضلی از افزایش ۱۸ درصدی اجرا و بازسازی واقعه بزرگ غدیرخم در مناطق سکونت برادران اهل سنت خبر داد و گفت: این افزایش در بازسازی میدانی واقعه بزرگ غدیرخم به درخواست این برادران عزیز و مسلمان در مناطق مختلف کشور انجام شده است.

وی گفت: پس از انجام این عملیات بزرگ فرهنگی در کشور، روز شنبه (۱۱ مهرماه) بزرگترین عملیات فرهنگی ایران اسلامی یعنی اعزام کاروان های راهیان نور دانش آموزی از سراسر کشور به مناطق عملیاتی دفاع مقدس آغاز خواهد شد.

رییس ستاد بازسازی واقعه غدیرخم افزود: این عملیات بزرگ فرهنگی، این میهمانی شهدا و این حج بصیرتی، از روز ۱۱ مهر ماه برای یک میلیون و ۲۵ هزار نفر از دانش آموزان و فرهنگیان سراسر کشور برنامه ریزی شده است.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، سردار فضلی تصریح کرد: در اجرا و برگزاری این عملیات بزرگ فرهنگی پنج استان خوزستان، ایلام، کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی بصورت زمینی و دو استان بوشهر و هرمزگان بصورت دریایی پذیرای این شمار از کاروان های راهیان نور دانش آموزی خواهند بود.

در پایان این نشست خبری، از پویانمایی واقعه بزرگ غدیرخم با عنوان «دو نفر بر فراز یک منبر» رونمایی شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :