مدیرکل دامپزشکی استان آذربایجان‌شرقی گفت: از آغاز امسال تاکنون ۹ هزار و ۴۴۷ قلاده سگ در آذربایجان‌شرقی در مقابل بیماری هاری واکسینه شده‌اند.

به گزارش تبریزمن، امیرحسین بهداد اظهار داشت: در مدت مشابه سال ۹۴، هفت هزار و ۹۱۵ قلاده سگ در مقابل بیماری هاری واکسینه شده بودند که از آغاز امسال تاکنون، این عدد به ۹ هزار و ۴۴۷ قلاده سگ رسیده است، که این نشان دهنده  افزایش ۳۵ درصدی واکسیناسیون هاری در سگ‌های استان است.

وی گفت: از آنجایی که هاری یکی از بیماری‌های مشترک خطرناک از حیوان به انسان بوده و در صورت عدم پیشگیری توسط دامپزشکی و انتقال این بیماری از سگ سانان به انسان، منجر به مرگ فرد حیوان گزیده می‌شود، از این رو واکسیناسیون هاری در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

بهداد با اشاره به دو مورد سگ و گرگ گزیدگی اخیر در سردرود، اسفهلان و مایان گفت: با نمونه‌برداری‌هایی که انجام شد و پس از آزمایشات اختصاصی هاری در آزمایشگاه مرجع سازمان دامپزشکی کشور، نتیجه هاری در هر دو مورد مثبت بود که بر این اساس این مناطق قرنطینه و با اطلاع رسانی از طریق نصب بنر، تمام سگ‌های صاحب دار موجود در منطقه در برابر این بیماری واکسینه شدند.

وی از مردم به ویژه روستائیان خواست تا در صورت حیوان گزیدگی و ایجاد کوچک‌ترین آسیب توسط حیوانات به نزدیکترین مرکز بهداشت مراجعه کنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :