مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی گفت: به منظور جلوگیری از بروز هر گونه مشکل، واگذاری قرارداد به شرکت های تعاونی مسکن تنها در صورت تامین اعتبار انجام خواهد شد.

به گزارش تبریزمن، حافظ باباپور روز پنجشنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات مسکن فرهنگیان جانانلو از روند آماده سازی زمین برای ساخت و ساز و ارایه خدمات انشعاب این شرکت انتقاد کرد و افزود: این شرکت که از سال ۱۳۸۸ تشکیل یافته تاکنون هیچ اقدامی انجام نداده است.

وی با اعلام اینکه مسکن فرهنگیان جانانلو ۴۳۵ قطعه دارد، گفت: این شرکت به تعهدات خود جهت ارایه خدمات به متقاضیان عمل نکرده است.

باباپور با بیان اینکه دولت از هر تعاونی که تشکیل می شود اصل قیمت زمین و قیمت تمام شده را از مردم می گیرد، اظهار کرد: بنیاد مسکن در خصوص شرکت تعاونی نقش کم رنگی دارد و دولت نیز توانایی ارایه یارانه را ندارد به همین دلیل پروژه های نیمه تمام خود را به بخش خصوصی واگذار می کند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان با تاکید بر اینکه باید بین شرکت و اعضای آنها اعتماد سازی شود،گفت: با حرکت گام به گام و با اعتماد سازی بین اعضای شرکت ها در خواست هزینه ها از مردم مشکل نخواهد بود.

وی ادامه داد: برای جابجایی منبع آب روستای جانانلو که در محدوده زمین مسکن فرهنگیان واقع شده چهار میلیارد ریال هزینه لازم است.

فرماندار خداآفرین نیز با انتقاد از نگاه نادرست به شرکت تعاونی مسکن شهرستان توسط اعضای هیئت مدیره گفت: نباید این شرکت ها مانند بنگاه های اقتصادی عمل نمایند.

امین امینیان اظهار کرد: با واگذاری قراردادها به این شرکت ها مسائل حقوقی باید شفاف سازی و نحوه قرارداد و شرایط مالکیت اعضا در آن قید شود.

وی تاکید کرد: تا ۲۰روز آینده باید عملیات آماده سازی زمین های مسکن فرهنگیان جانانلو آغاز شود و یک ماه بعد از آغاز این عملیات با ارزیابی کارشناسان جلسه ای با مدیران شرکت های خدمات رسان جهت ارایه خدمات انشعاب تشکیل شود.

امینیان همچنین گفت: هزینه های آماده سازی ساخت این قطعات به صورت علی الحساب از اعضا دریافت و با هماهنگی بین اعضا شرکت، جهت جلوگیری از ایجاد انتظارات شفاف سازی شود.

در شهرستان خداآفرین ۶شرکت تعاونی مسکن فرهنگیان، مسکن فرهنگیان عشایر، مسکن کارکنان دولت، مسکن کارکنان فرمانداری ،مسکن کارکنان دادگستری و مسکن کارکنان محیط زیست تشکیل و با جذب اعضا فعالیت می کنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :