جمشید نظمی گفت :واگذاری یادگار امام یا ورزشگاه دیگری به تیمهای لیگ برتری جدا از وظایف ادارات کل ورزش و جوانان است.

به گزارش تبریزمن، مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی در مصاحبه با کاپ افزود: ما وظیفه ای نداریم که برای تراکتورسازی زمین تأمین کنیم و خودشان باید این کار را انجام بدهند.

وی در واکنش به اظهارات مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در این باره که عنوان کرده مسئولان ورزش استان باید درباره وضعیت میزبانی باشگاه های تبریزی پاسخگوی مردم باشند اظهار داشت: این موضوع اصلا به ما ارتباطی پیدا نمی کند. آجرلو خودش در این باره توجیه است و میداند که تامین زمین برای باشگاه های حرفه ای بر عهده خودشان است. اگر یادگار امام یا ورزشگاه دیگری به آنها داده می شود این جدا از وظایف ادارات کل ورزش و جوانان است.

وی افزود: آنها باید بابت اجاره این زمین ها پول پرداخت کنند همان طور که استقلال و پرسپولیس برای بازی در ورزشگاه آزادی پول پرداخت می کنند. اینجا پولی هم داده نشده و تاکنون هم از این زمین ها استفاده کرده اند. امروز هم ما در حال اصلاح و ترمیم زمین ورزشگاه یادگار هستیم و درست نیست که مستاجر بیاید و بگوید که فلان کار و بهمان کار را برای ما کنید. آنها باید خودشان برای خودشان درباره محل برگزاری دربی تصمیم بگیرند و این اصلا به ما ربطی پیدا نمی کند.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی افزود: دوستان از چند هفته قبل می دانستند که زمین یادگار تا هفته چهارم آماده نمی شود و شاید به هفته پنجم هم بکشد. زمین در حال حاضر توسط کارگران زیر کشت است. با در نظر گرفتن تعطیلات بین هفته چهارم تا پنجم این فرصت را به وجود آورد تا برای تکمیل زمین اقدام شود. قبل از اینکه کلنگ این کار به زمین بخورد با باشگاه ها جلسه گذاشتیم و این موضوع را به اطلاع شان رساندیم. مدیرعامل قبلی هم نبود و یک نفر را به جای خودش فرستاد. همان جا مطرح شد که این چمن باید برداشته شود و این کار انجام خواهد شد.

نظمی خاطرنشان کرد: این جلسات قبل از پایان فصل قبل برگزار شد و درباره اش تصمیم گیری و رای گیری هم صورت گرفت. این موضوع را به شورای تامین هم اعلام کردیم. حتی باشگاه گسترش فولاد را هم برای این منظور به جلسه دعوت کردیم. ما به آنها گفتیم که از همان زمان برای برگزاری بازی هایشان تدبیر کنند. ما مسئول زمین باشگاه تراکتورسازی یا باشگاه های دیگر نیستیم. اینکه از ما گلایه می کنند از لطف شان است.

وی درباره شرایط فعلی ورزشگاه باغشمال و اینکه آجرلو گفته بود چرا اجازه نمی دهند آنجا مسابقات شان برگزار شود توضیح داد: ما باغشمال را هم برای بهره برداری به این باشگاه ها داده ایم اما وقتی شورای تامین سکوهای این ورزشگاه را تایید نمی کند و مهندسان سازمان لیگ هم به دلیل سن بالای ورزشگاه شرایط سکوها را خطرناک توصیف می کنند ما نمیتوانیم نسبت به این موضوع بی تفاوت باشیم. عمر مفید این سکوها تمام شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی ادامه داد: خودشان به شورای شهر بروند و این موضوع را بگویند. اگر مسئولیت کار را قبول می کنندمسابقات شان را برگزار کنند وگرنه ما مسئولیت قبول نمی کنیم. اگر فردا از بینی یک نفر خون بیاید ما مسئول نیستیم که بگویند چرا این ورزشگاه را به تراکتورسازی دادید. سکوهای باغشمال خطر ریش دارد. من این را حضورا به اطلاع شان رساندم که مشکل باغشمال به لحاظ چمن نیست بحث امنیت سکوهایش است. با چشم ظاهری و غیرمتخصص هم می توان دریافت که سکوهای باغشمال مناسب برگزاری مسابقات بزرگ نیست. ما هم موضوع را به فرمانداری اعلام کردیم.

نظمی تاکید کرد: وقتی قرار شده باشگاه ها حرفه ای باشند یعنی ورزشگاه شان هم باید خودشان تعیین کنند. ما هیچ وظیفه ای در قبال مسابقه این باشگاه ها نداریم. نه بودجه شان به ما ارتباط پیدا می کند نه مسائل دیگرشان. هیچ دخالتی هم به کارشان نداریم. در حال حاضر این باشگاه ها اجاره نامه ورزشگاه یادگار را امضا کردند تابعداز آماده شدن پول اجاره را پرداخت کرده و مسابقات را آنجا برگزار کنند.

وی درباره آخرین وضعیت زمین یادگار امام گفت: پنجشنبه گذشته به اتفاق نماینده سیاسی امنیتی استانداری بازدیدی از زمین یادگار امام داشتیم. کارها طبق برنامه پیش می رود و پیمانکار ۲۴ ساعته و سه شیفت مشغول کار است.

یعنی اگر نیمه شب هم به آنجا بروید می بینید که نورافکن ها روشن است و کارگران مشغول لوله گذاری هستند. فقط مانده به رسیده چمن ها که امیدوارم که آن ها در بحث رسیدن به ایران دچار مشکل نیشود.

نظمی گفت:تلاش می کنیم زمین به موقع آماده شود اما اگر چمن ها در گمرگ به موقع ترخیص نشد دیگر دست ما نیست. امیدواریم این زمین به موقع آماده شود تا مسابقات تیم های تبریزی در زمین یادگار برگزار گردد. چون این کار فقط متعلق به تبریز نیست و برای کل کشور اتفاق مهمی است. فقط امیدوارم بهره بردارها در اظهارنظرهایشان انصاف داشته باشند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :