مدیرکل مسکن، راه و شهرسازی آذربایجان شرقی با اشاره به عزم دولت برای حل مشکلات مسکن مهر گفت: چهار هزار و ۴۷۲ واحد مسکن مهر مشکل دار در استان وجود دارد که باید هر چه زودتر مشکل آن ها برطرف شود.

به گزارش تبریزمن، مهدی اسحقی نژاد روز شنبه در جلسه بررسی مشکلات مسکن های مهر شهرستان عجب شیر،
افزود: تعیین تکلیف این واحدها از اصلی ترین برنامه های اداره کل راه و شهرسازی و بنیاد مسکن و طرح ۳۹۶ واحدی عجب شیر نیز از جمله واحدهای مشکل دار استان است.

وی با بیان اینکه روند ساخت و ساز شرکت سازنده و کیفیت مسکن مهر ۳۹۶ واحدی عجب شیر غیرقابل قبول است، اظهار کرد: تا رفع تمام مشکلات این واحدها، این طرح از پیمانکار تحویل گرفته نخواهد شد.

وی از شروع آماده سازی محوطه مسکن مهر عجب شیر در هفته آینده خبر داد و اظهار داشت: ساکنان مسکن مهر حق بهره مندی از تمامی امکانات رفاهی را دارند و باید برای رفع نواقص آن تلاش شود.

مدیرکل مسکن، راه و شهرسازی آذربایجان شرقی، گفت: تلاش و تدبیر برای حل مشکلات مسکن مهر به ویژه در بخش تامین زیرساخت ها و خدمات زیربنایی از رویکردها و اولویت های اصلی این اداره کل است.

اسحقی نژاد، کمبود آورده متقاضیان و مشکلات مربوط به تعاونی ها را از معضلات و مشکلات کنونی مسکن مهر در استان عنوان کرد و ادامه داد: برای رفع آن ها با هماهنگی شورای مسکن استان در وزارت راه و شهرسازی، پیگیری های لازم انجام می شود.

وی اظهار کرد: مشکلات زیادی در حوزه مسکن مهر وجود دارد که لازمه حل آن بررسی کارشناسی، اتخاذ تدابیر ویژه و ارایه رویکردهای عملی است.

مدیرکل مسکن راه و شهرسازی آذربایجان شرقی یادآور شد: اولویت وزارت راه و شهرسازی، گسترش راه ها و شبکه های ارتباطی به سوی واحدهای مسکن مهر است و همسو با شهرداری ها در شهرهای عجب شیر، بناب، مرند، میانه، هادیشهر، مراغه، سراب، اهر و شهر جدید سهند گام برمی دارد.

اسحقی نژاد، افزود: هم اکنون کمیته ویژه ای در استان تشکیل شده و با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسائل و مشکلات برطرف می شود.

شهرستان عجب شیر با حدود ۸۵ هزار نفر جمعیت درفاصله ۹۸ کیلومتری جنوب غربی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :