مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی، ارایه شناسنامه و کارت ملی برای شرکت در انتخابات را ضروری دانست و گفت: افراد دارای ۱۸ سال سن و فاقد کارت ملی برای شرکت در انتخابات باید به سازمان ثبت احوال مراجعه و کارت هوشمند ملی دریافت کنند.

به گزارش تبریزمن، علی جعفری آذر، روز سه شنبه در جلسه ثبت وقایع حیاتی شهرستان عجب شیر، با تاکید بر آمادگی کامل این اداره کل برای انتخابات هفتم اسفند، افزود: در روند صدور کارت ملی، شناسنامه المثنی و سایر مراحل ثبتی انتخابات مشکلی وجود ندارد و این اداره کل در ایام انتخابات به مردم خدمات لازم را ارایه خواهد کرد.

وی اظهار کرد: اکنون ۹۹ درصد از افراد بالای ۱۵ سال و افراد بالای ۱۸ سال واجد شرایط شرکت در انتخابات، دارای کارت ملی هستند.

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی یادآور شد: یک درصد افراد باقیمانده فاقد کارت ملی نیز افرادی هستند که کارت ملی خود را گم کرده و برای دریافت المثنی مراجعه نکرده اند.

جعفری آذر، ادامه داد: ثبت نام برای متقاضیان کارت ملی هوشمند از تمام ادارات ثبت احوال استان، دفاتر پیشخوان دولت و دفاتر پست آذربایجان شرقی بدون محدودیت سنی انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه تاکنون برای ۳۰۰ هزار نفر در استان کارت ملی هوشمند صادر شده است، گفت: طبق برنامه اعلام شده در سال ۹۵ برای ۲۰ میلیون نفر در سطح کشور و یک میلیون نفر در این استان کارت ملی هوشمند صادر می شود.

جعفری آذر، از صدور یک میلیون شناسنامه مکانیزه در سطح استان خبر داد و یادآوری کرد: در زمان کنونی ۳۰ درصد از جمعیت استان صاحب شناسنامه مکانیزه هستند و تا کنون گزارشی مبنی بر جعل این شناسنامه ها در سطح استان و کشور ارایه نشده است.

وی، از ایجاد فضای اداری مناسب جدید برای ثبت احوال با توافق شهرداری عجب شیر خبرداد و گفت: ایجاد فضای مناسب اداری برای استقرار ثبت احوال و بایگانی و نگهداری اسناد در این شهرستان ضروری است.

جعفری آذر، با بیان اینکه اهمیت ثبت وقایع حیاتی در راستای تصمیم گیری و برنامه ریزی همه کارها مهم است، افزود: کارکنان پرتلاش ثبت احوال مرزداران هویتی این مرز و بوم هستند که خدمات فراوانی را به تمام اقشار مردم ارایه می کنند.

فرماندار عجب شیر نیز در این جلسه خواستار سرعت دهی در ساخت فضای جدید برای اداره ثبت احوال این شهرستان شد و گفت: فضای اداری ثبت احوال این شهرستان پاسخگوی نیاز مردم نیست.

ابراهیم طاهری، افزود: اهمیت و جایگاه آمار و اطلاعات در برنامه ریزی و تدوین برنامه های توسعه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی این شهرستان بسیار مهم است.

وی اظهار کرد: اسناد سجلی مهم ترین سند هویتی یک فرد در هر جامعه بوده که نقش اساسی در برنامه ریزی ها و هدف گذاری خرد و کلان آن جامعه داشته و به همین دلیل اجرای دقیق و به موقع ثبت وقایع حیاتی می تواند در پردازش اطلاعات و آمار موثر و مفید باشد.

فرماندار عجب شیر یادآور شد: در همین راستا با کمترین امکانات و نیروی انسانی بیشترین خدمت را به مردم ارایه می کند و با توجه به نیاز اساسی کشور به آمار قابل قبول جمعیت، تصمیم گیری و برنامه ریزی امورات جاری، هماهنگی و همکاری اعضای ستاد و روسای ادارات و شورای اسلامی با ثبت احوال ضروری است.

طاهری، ادامه داد: ایجاد فضای مناسب اداری برای استقرار اداره ثبت احوال با همکاری اداره کل ثبت و احوال و شهرداری و شورای شهر عجب شیر در این شهرستان ضروری است.

شهرستان عجب شیر با حدود ۸۵ هزار نفر جمعیت در ۹۸ کیلومتری جنوب غربی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :