مدیرکل راه و شهرسازی استان آذربایجان‌شرقی از وجود ۵ هزار و ۵۶۰ هکتار سکونتگاه‌های غیررسمی با جمعیت ۵۰۹ هزار نفر و ۵ هزار و ۸۰۰ هکتار بافت فرسوده با جمعیت یک میلیون نفر در استان خبر داد.

به گزارش تبریزمن، به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی، توحید اخلاقی در خصوص اقدامات انجام شده در سکونتگاه‌های غیر‌رسمی این استان، اظهار داشت: مساحت سکونتگاه‌های غیر‌رسمی در استان بالغ بر ۳ هزار و ۵۶۰ هکتار است که هفت درصد سکونتگاه‌های غیر‌رسمی کشور را شامل می‌شود.

وی افزود:  ۵۰۹ هزار نفر از جمعیت استان و هشت درصد جمعیت سکونتگاه‌های غیررسمی کشور را در خود جای داده‌است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان آذربایجان‌شرقی، سهم تبریز را ۲ هزار هکتار اعلام کرد و گفت: این میزان ۶۵٫۵ درصد مجموع آمار استان است و ۴۰۰ هزار نفر یعنی ۷۳ درصد جمعیت ساکن استان در سکونتگاه‌‌های غیررسمی را شامل می‌شود.

اخلاقی ادامه داد: مساحت بافت فرسوده شناسایی شده در استان نیز  ۵ هزار و ۸۰۰ هکتار است که ۱۳ درصد بافت فرسوده کشور را شامل می‌شود و جمعیتی حدود یک میلیون نفر را در خود اسکان داده‌ است.

وی افزود: تبریز با ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار بافت فرسوده بعد از تهران، بیشترین مقدار بافت فرسوده کشور را داراست که حدود ۵۰۰هزار نفر در آن ساکن هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان آذربایجان‌شرقی در پایان اضافه کرد: از این رو تا ابتدای بهمن ماه سال‌پیش ۲۵ هزار و ۱۰۲ فقره تسهیلات بانکی برای ساخت مسکن در بافت‌های فرسوده در اختیار متقاضیان قرار گرفته‌ است.

 

 


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :