استاندار آذربایجان شرقی گفت: برای آبادانی و پیشرفت کشور همدلی و وحدت همه اقوام و ادیان ضروری است.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده شنبه شب در جمع ارامنه آذربایجان به مناسبت آیین گرامی داشت دهه فجر انقلاب اسلامی، با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: در ایام انقلاب همه قوم های ایرانی با مذاهب مختلف یکدل و یکصدا ندای استقلال خواهی سر دادند و خون شهدا این انقلاب را به ثمر رساند.

وی با بیان این که استقلال به معنای واقعی یکی از ثمرات انقلاب اسلامی است، افزود: امروز ایران به عنوان کشوری مستقل و نظام جمهوری اسلامی به عنوان حکومتی برآمده از رای و اراده مردم شناخته می شود.

جبارزاده با بیان این که آزادی نعمت بسیار ارزشمندی است که در سایه انقلاب اسلامی، نصیب مردم ایران شد، افزود: امروز مردم ایران آزادتر از همیشه بر اساس باورها و آداب و رسوم دینی و ملی خود زندگی می کنند و احدی حق ایجاد محدودیت در آزادی های مشروع و قانونی این ملت را ندارد.

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان الگوی جدیدی از ساختار سیاسی که نه شرقی است و نه غربی و این دستاورد حاصل مبارزات و جانبازی ملت ایران است.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به فشارها و تحریم های دشمنان علیه جمهوری اسلامی در ۳۷ سال گذشته، اظهار کرد: ملت ایران همواره در مقابل این فشارها مقاومت کرده و آخرین دستاورد این مقاومت، پیروزی در عرصه مذاکرات هسته ای و به رسمیت شناخته شدن حق ملت ایران توسط همه کشورهای دنیا بود.

وی با بیان این که این دستاورد ارزش این همه سال مقاومت را داشت، افزود: امروز در سایه رهبری هوشمندانه رهبر انقلاب، سیاست ها و تدابیر رئیس جمهور و دولت تدبیر و امید در عرصه تعاملات بین المللی، وارد مرحله جدیدی شده ایم که باید ایران را از نو بسازیم.

جبارزاده

جبارزاده افزود: همان طور که در دوران دفاع مقدس، همه اقوام و ادیان ایرانی دست به دست هم دادند امروز هم باید در کنار هم ایران را آباد کنیم، چرا که مردم ایران شایسته بهترین ها هستند.

وی با بیان این که اطمینان دارم این امر با صمیمیت، وحدت و همدلی همه ایرانیان محقق خواهد شد، افزود: برای آبادی و پیشرفت آذربایجان و تبریز هم همدلی و وحدت همه شهروندان ضروری است و مطمئنم هموطنان مسیحی ما همچون گذشته نقش موثری در این زمینه خواهند داشت.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین از شورای خلیفه گری ارامنه آذربایجان به خاطر پیگیری حل مشکلات شهروندان مسیحی استان قدردانی کرد و گفت: حضور جناب اسقف چیفت چیان مایه دلگرمی، همدلی و همبستگی در جامعه مسیحیان تبریز و استان است.

روبیک جانانه، رئیس شورای خلیفه گری ارامنه آذربایجان هم در این مراسم با اشاره به نقش هموطنان مسیحی در ایام انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، گفت: جامعه ارامنه آذربایجان دوشادوش سایر برادران و خواهران خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات هفتم اسفند به صورت گسترده مشارکت خواهند کرد.

خلیفه گری ارامنهٔ آذربایجان که در یکی از باغ های تاریخی محلهٔ لیل آباد تبریز قرار گرفته، مسئولیت ادارهٔ امور ارامنهٔ منطقهٔ آذربایجان را برعهده دارد.

باشگاه ورزشی آرارات، کلیساهای سرکیس مقدس، شوغاگات مقدس، مریم مقدس و مریم ننه، مراکز آموزشی (کودکستان، دبستان و دبیرستان) و موزه های ارامنهٔ تبریز به این خلیف گری وابسته اند.

خلیفه گری ارامنهٔ آذربایجان تا سال ۱۸۴۵ در قره کلیسای شهرستان چالدران در شمال استان آذربایجان غربی قرار داشته و در این سال، این مرکز به تبریز منتقل شده است.

ارامنه آذربایجان پا به پای مردم استان آذربایجان شرقی در صحنه های مختلف اجتماعی و سیاسی حضور داشته و شش شهید و یک جانباز تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :