نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با اشاره به حضور ۲۰ میلیون زایر در کربلا همزمان با اربعین حسینی ، گفت: وحدت و اقتدار شیعه در کنگره اربعین متجلی شد.

به گزارش تبریزمن، آیت الله محسن مجتهد شبستری در خطبه های این هفته نماز جمعه تبریز با بیان اینکه پیاده روی اربعین مانور عظیم فرهنگی در برابر استکبار و مزدوران استکبار بود، اربعین با توجه به اینکه مانع از فراموش شدن نهضت عاشورا شد جایگاه مهمی در تاریخ اسلام دارد.

وی با اشاره به اینکه در برهه های مختلفی ستمگران قصد تخریب مزار سید الشهدا(ع) را کردند ، اظهار کرد: زنده بودن واقعه عاشورا نشانگر موفق نبودن توطئه های دشمنان اسلام است.

امام جمعه تبریز با قدردانی از ملت و دولت عراق در میزبانی از دو میلیون زایر ایرانی همزمان با ایام اربعین حسینی ، اظهار کرد: تمام کسانی که در این مسیر خدمت کردند از پاداش الهی بهره مند می شوند.

وی فرارسیدن سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام (ص)، شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا علیهم السلام را تسلیت گفت و اظهار امیدواری کرد: از ماه های محرم و صفر درس فضیلت گرفته و پیرو واقعی پیشوایان باشیم.

آیت الله مجتهد شبستری به مناسبت روز نیروی دریایی (هفتم آذر) به نقش این نیرو در دفاع مقدس و حراست از مرزهای آبی کشور اشاره کرد و با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای این نیرو گفت: حضور نیروی دریایی در آب های بین المللی و اجرای مانورهای متعدد در کنار ساخت ناوچه ها و زیردریایی نشانگر ارتقای توان این نیروست.

وی با توجه به فرارسیدن روز دانشجو (۱۶ آذر) و شهادت سه تن از دانشجویان مبارز در جریان اعتراض به حضور نیکسون معاون رئیس جمهور آمریکا در ایران، گفت: این واقعه به عنوان یکی از حرکت های مهم سیاسی پیش از پیروزی انقلاب در تاریخ مقاومت ملت ایران ثبت شده و نشانگر پیشتازی دانشجوها در انقلاب اسلامی ایران است.

امام جمعه تبریز بر حفظ روحیه استکبارستیزی تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه دشمن ها قصد استحاله فرهنگی در کشور ما را دارند و به گفته رهبری ‘ با دست چدنی و دستکش مخملی ‘ قصد نفوذ دارند ، هوشیاری بیشتر دانشجوها ضروری است.

وی با بیان اینکه جان کری وزیر خارجه آمریکا از همین روش استفاده می کند و بر اساس تحقیق های انجام شده ، ۳۴ طرح براندازی را علیه ایران هدایت کرده است ، اظهار کرد: بر همین اساس تداوم شعار مرگ بر آمریکا ضروری است .


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :