سپیده محمدنژاد کاپیتان تیم فوتسال بانوان جمشیدی راد در مصاحبه ای تفصیلی با خبرنگار ورزشی تبریزمن درباره شرایط ورزش بانوان نسبت به ورزش آقایان گفت :‌ وضعیت ورزش آقایان و بانوان با هم قابل قیاس نیست ، چه از نظر امکانات و قرارداد ها و چه از نظر حمایت جامعه و خانواده ، با پیشرفت جامعه و فرهنگ خانواده ها متاسفانه باز هم افرادی هستند که با ورزش بانوان مخالف هستند.

گفتگوی مفصل تبریزمن با این بازیکن را در زیر میخوانید :

بیوگرافی خودتان را بگویید و اینکه چه سوابق ورزشی دارید ؟‌

متولد ۶۵/٢/١٧ بازیکن سابق تیم ملی فوتبال مقام دومی با تیم ملی دانشجویان ایران در کشور اسپانیا ، انتخاب خانم گل در مسابقات کشوری آموزش پرورش ، کسب مقام دومی با تیم هلال احمر در مسابقات کشوری ، بازی در لیگ برتر با تیم راه آهن ، صعود به لیگ برتر با تیم دلیجان ، در تیم ملی نیز چون خودم علاقه نداشتم بازی نکردم.

درباره وضعیت ورزش بانوان در استان توضیح دهید

ورزش بانوان نسبت به سالهای قبل پیشرفت داشته ولی نه مثل استانهای دیگر ، با اینکه ورزش استان توانایی تیم داری خوبی دارد اما از نظر امکانات خیلی بهتر از بسیاری از شهرها است ولی با این حال تیم ها خوب عمل نمیکنند ، به نظر من اگر حمایت مالی باشد و بازیکنان قرارداد مالی داشته باشند تیم ها موفق تر عمل میکنند ، به طور مثال تیم بسکتبال بانوان شهرداری تبریز با حمایت کامل شهرداری و بستن قرارداد مالی با بازیکنان بسیار موفق عمل کرد و در لیگ برتر سوم شدند.

فوتسال نیز در سالهای اخیر پیشرفت خوبی در کشور داشته است و مطمئنا به جایگاه خیلی خوبی در جهان خواهد رسید ، در استان ما هم بازیکنان خیلی خوبی هستند که توانایی خیلی زیادی در رشته فوتسال دارند که میتوانند جز بهترینهای کشور باشند و البته نیاز به حمایت دارند.

تیم جمشیدی راد در طول فصل اخیر چه وضعیتی داشته است ؟

اول اینکه از آقای دکتر جمشیدی نهایت تشکر را دارم چرا که با وجود نهادهای دولتی کارخانجات و خیلی شرکتها و اشخاص ثروتمند به تنهایی از فوتسالیست های استان حمایت میکنند ، وضعییت تیم نسبت به تیمهایی که اسپانسرهای خیلی خوبی دارند که چندین سال هست حمایتشان میکنند خوب می باشد ولی میتوانستیم جز ۴ تیم اول جدول باشیم ، اما ما زمان کافی قبل از شروع لیگ نداشتیم و تیم ما درست یک هفته قبل از شروع لیگ بسته شد

اکثر بازیکنان تیم جوان و کم تجربه هستند ولی توانایی خوبی داشته و نیاز به زمان دارند ، دلیل باخت های تیم آسیب دیدگی متعدد بازیکنان بود به طوری که به دلیل مصدومیت دروازبانان تیم از بازیکنان دیگر در این پست استفاده می شد.

در اکثر باخت ها دلیل شکست تیم مصدومیت های مداوم بازیکنان تیم راد مطرح میشود ، به نظر شما تیمی که در سوپر لیگ بازی میکند نباید مربی بدنساز یا ماساژور داشته باشد؟

در استان ما اسپانسر خاصی نیست تا امکانات اینچنینی در اختیار تیم ها قرار دهد وگرنه فوتسال ما جز بهترین هاست.

در هفته های اخیر و به خصوص بعد از دربی تبریز بین دو تیم شهرداری و جمشیدی راد تنش هایی ایجاد شد ، دلیل این جریانات چی بود ؟‌  

ما در بازی اول لیگ به خاطر شرایط نامناسب تیم نتیجه را واگذار کردیم که دور از انتظار بود اما در نیم فصل دوم توانستیم جبران کنیم ، در تیم شهرداری بازیکنانی بودند که بدون کوچکترین چشم داشت با تمام انرژی برای تیمشان بازی میکردند که زحمت و وفاداری آنها قابل تقدیر است، ما به عنوان بازیکن تیم کوچکترین مشکلی با تیم مقابل نداشتیم ولی تا آنجایی که اطلاع دارم در تیم خودشان تنش ایجاد شده که بازیکنان مجبور به ترک تیمشان شدند ، خواسته تیم ما رقابت سالم و بودن در بالای جدول بوده نه داشتن تنش با دیگر تیم ها !

photo_2016-04-20_02-04-40

در خصوص حمایت و اداره تیم جمشیدی راد از سوی هئیت فوتبال استان شایعاتی بوجود آمده است، در این مورد چه صحبتی دارید ؟

اول اینکه از خانم بهمنی عزیز متشکرم که واقعا برای استان ما خیلب زحمت میکشند که اگر امکاناتش را داشتند مطمئنم برای تیم ما و شهرداری کمک میکردند ولی ما کوچکترین حمایتی از هیات نداشتیم ، دلیل بودن خانم علیزاده و خانم قاسمی در تیم به خاطر اصرار بازیکنان و بخصوص شخص من بوده که اگر حضور نداشتند من و بعضی از بازیکنان با قرارداد خیلی خوب در تیم دیگری بودیم ، با این وجود واقعا در مقابل زحماتشان کوچکترین کاری نتوانستیم انجام بدیم.

تیم جمشیدی راد با بازیکنان قرارداد مالی بسته است ؟ و اگر قرارداد مالی بوده ، چند درصد دریافتی داشته اید ؟

برای اولین بار در تبریز به تیم فوتسال بانوان اهمیت داده و قرارداد مالی خوبی با بازیکنان بسته شد که جا دارد از خانم علیزاده به خاطر ارزش و شخصییتی که به بازیکنان قائل هستند تشکر کنم و من مطمئنم تمامی قرارداد ها پرداخت خواهند شد.

درباره حمایت های مسئولین استانی و رسانه ها چه نظری دارید ؟‌

درباره حمایت مسئولین من نمیتوانم نظری بدهم و بهتر است این سوال از کادرفنی پرسیده شود ، اما حمایت رسانه ها از ما خیلی کم بوده و بهتر است با حضور در مسابقات یا پیگیری نتایج مسابقات کمک خوبی به ورزش بانوان و تیم ما بکنند.

ورزش بانوان در ایران در مقایسه با ورزش آقایان چه تفاوت هایی دارد ؟‌

وضعیت ورزش آقایان و بانوان با هم قابل قیاس نیست ، چه از نظر امکانات و قرارداد ها و چه از نظر حمایت جامعه و خانواده ، با پیشرفت جامعه و فرهنگ خانواده ها متاسفانه باز هم افرادی هستند که با ورزش بانوان مخالف هستند.

تا چه زمانی به فوتسال ادامه خواهید داد ؟

تا زمانی که توانایی بازی کردن داشته باشم به این رشته ادامه خواهم داد.

اگر تیم راد در فصل آینده در لیگ برتر باشد ، باز هم شما به عنوان کاپیتان در تیم خواهید بود؟

انشالله که تیم راد در فصل آینده حضور داشته و مطمئنا خیلی وضعیت بهتری نسبت به این فصل از نظر نتیجه گیری خواهد داشت ، از الان نمیشود در مورد آینده صحبت کرد و بود و نبود من بستگی به نظر کادر فنی و شرایط خودم دارد.

بعد از اینکه بازنشسته شدید به مربیگری روی خواهید آورد ؟

بله قطعا

شما مدام از شرایط بهتر شهرداری نسبت به تیم خودتان حرف میزنید ، حتما خبردارید که بازیکنان این تیم قرار داد مالی ندارند و میانگین سنی آنها به مراتب از تیم شما جوان تر است ، دقیقا کدام شرایط این تیم نسبت به تیم شما بهتر می باشد ؟

شرایط شهرداری به این دلیل خوب است که یک نهاد دولتی هستند که چندین سال است از ورزش بانوان حمایت میکند ، دلیل نبستن قرارداد را باید از کادر تیم شهرداری پرسید ، همانطور که اطلاع دارید و بالا هم گفتم شهرداری با تیم بسکتبال بانوان قرارداد مالی داشت که پرداخت هم کردند ، خود من با تیم شهرداری در زمان مدیریت آقای نسیانی با مربیگری خانم قاسمی در مسابقات دسته  ١ قرارداد مالی بسته بودم که دریافت کردم هر چند کم بود، تنها شرایط خوب تیم شهرداری به خاطر داشتن  شرایط مالی  خوب نسبت به ما بوده به غیر از این فکر نکنم پوئن مثبتی  داشته باشند ، با این وجود امیدوارم شهرداری از تیم فوتسال حمایت لازم را داشته باشد تا حضور قدرتمندتری در لیگ برتر داشته باشند.

و صحبت های پایانی ؟‌

از خانواده ام تشکر میکنم که با شرایط بد ورزش بانوان همیشه پشتیبانم بودند ، از همه دوستانم از خانم علیزاده و خانم قاسمی هم تیمی های عزیزم ممنونم که همیشه از من حمایت کردند از شما نیز تشکر میکنم که پیگیر ورزش بانوان هستید، همچنین از مسئولین هم خواهش میکنم بیشتر از این به ورزش بانوان اهمیت بدهند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :