به گزارش تبریزمن، اسماعیل سعیدی در نشست خبری امروز خود در خصوص ورزش آذربایجان صحبت هایی را مطرح کرد. نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی سخنان خود را در رابطه با حواشی دیدار دو تیم تراکتورسازی و نفت تهران آغاز کرد و در این باره گفت: در رابطه با اتفاقات این دیدار جلسه ای در کمیسیون فرهنگی با حضور آقایان تاج، علیپور، اصفهانیان و بهروان برگزار کردیم اما متاسفانه نتیجه ای که بدست آمد و رأی که از طرف کمیته انضباطی صادر شد نمی تواند مشکلات اصلی در این زمینه را حل کند. در گذشته ذهنیت منفی در رابطه با سازمان لیگ ایجاد شد که اتفاقات بازی تراکتورسازی باعث گردید تا این ذهنیت منفی در نزد ما افزایش پیدا کند.

سعیدی ادامه داد: به عنوان نمونه در زمانی که بحث تبانی شهرداری تبریز مطرح بود، آقای علیپور به ما گفته بودند که برای تبریز دو تیم کافی است، سه تیم را می خواهید چکار!؟ معنی این حرف هنوز که هنوزه برای من نامشخص است. متاسفانه چینشی که از طرف فدراسیون فوتبال برای سازمان لیگ انتخاب شده نامناسب است.

DSC_0396

نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص داوری بازی تراکتورسازی و نفت و حواشی بوجود آمده در آن دیدار گفت: برای داوری این دیدار آقایان فغانی و ترکی مطرح بودند که چون ترکی در گذشته با قضاوت های خود باعث ناراحتی هواداران تراکتورسازی شده و امتیازات حساسی از این تیم گرفته بود، کنار گذاشته شد و سازمان لیگ فعانی را برای قضاوت این دیدار انتخاب کرد.

وی ادامه داد: ما در جلسات و تماس های متعددی که داشتیم، بار ها به مسئولان و آقای تاج گوشزد نمودیم تا با داور بازی صحبت کرده و او را از حساسیت بازی آگاه کنند. اعلام کردیم تا از قضاوت سطحی جلوگیری کرده و با تصمیمات اشتباه در سرنوشت قهرمان دخالت نکنند. اما متاسفانه شاهد بودیم که چندین اشتباه پشت سر هم داور بازی باعث شد نتیجه بازی به کل تغییر کند و ده ها هزار هوادار تراکتورسازی با ناراحتی استادیوم را ترک کنند. فغانی موفق به مدیریت جریان بازی نشد.

سعیدی افزود: از طرف دیگر  مشکلاتی نیز که در رابطه با خراب بودن اسکوربورد،قطع اینترنت و ارسال پیامک و کلیه راه های ارتباطی مطرح شد نیز جای بسی تعحب و تاسف دارد. در چنین بازی حساس و تعیین کننده ای نباید چنین اتفاقات پیش پا افتاده ای صورت می گرفت. متاسفانه عشق و علاقه هواداران تراکتورسازی مورد سوءاستفاده قرار گرفته و حیثیت آن ها به باد رفت. این موضوع به هیچ وجه قابل قبول نبوده و باید در این رابطه عدالت برقرار شود.

DSC_0406

نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص رای صادره کمیته انضباطی برای فغانی گفت: محرومیت یک داور تا اطلاع ثانوی به هیچ وجه نخواهد توانست مشکلات موجود را به صورت ریشه ای حل و فصل کند. پشت صحنه تمامی مسائل باید روشن شود و رای صادره به هیچ وجه بخش زیادی از اتهامات وارده را حل نمی کند.

وی ادامه داد: تحقیقات کاملی در این رابطه آغاز شده است که امیدواریم با جمع بندی آن به نتایج خوبی برسیم. از وزیر و معاون وزیر در خواست کرده ایم تا این موضوع را با جدیت پی گیری نموده و مانع از تضییع حقوق مردم آذربایجان شوند. به راستی ورزش کشور مدیون تراکتورسازی و هواداران پرشمار این تیم است که با حضور ده ها هزار نفری خود انگیزه، شور و اشتیاق را به استادیوم های ورزشی بازگرداند. نباید با این هواداران این چنین برخورد کرده و مزد حضورشان در صحنه های ورزشی را با ضایع کردن حقوقشان پرداخت کرد. تراکتورسازی باشگاه متفاوتی است که امیدواریم با تلاش مسئولین و پی گیری آن ها به نتایج لازم برسیم.

سعیدی در ادامه عنوان کرد: نامه‌ای را به آقای روحانی ارسال و در آن از دولت خواستم از تراکتور حمایت مالی کند. باشگاه تراکتورسازی منحصر به فرد است و باید بگونه‌ای از کمک دولت برخوردار شود. اما تا به حال به نتیجه ای نرسیده ایم و وعده هایی که به ما داده شده انجام نشده است.

وی ادامه داد: ورزش همگانی و قهرمانی نیاز اساسی کشور است، ورزش شادابی و نشاط را در بین جوانان ترویج می‌دهد و آنان را از بزه‌های اجتماعی و آسیب‌هایی همچون اعتیاد به دور نگه می‌دارد. اما لازم است وزارت ورزش و جوانان به تمامی رشته‌های ورزشی توجه کند و فقط در یک رشته‌ی خاص هزینه نکند، جوانان دارای سلایق مختلفی هستند.

سعیدی با اشاره به وضعیت نابسامان ورزش های غیرفوتبالی در کشور، گفت: با وضعیت فعلی سایر رشته‌های ورزشی در حال نابودی هستند و تمامی پیشرفت‌های فعلی به همت ورزشکاران بوده است. تاکنون هزینه‌های زیادی برای فوتبال شده است، ولی کسی نیست درخصوص جایگاه فعلی فوتبال ایران توضیح دهد، به بازیکنان با استعدادی که در سطح تیم ملی هستند اجازه‌ی ورود به باشگاه‌ها را نمی‌دهند.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :