دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه از اتصال زرینه‌رود به سیمینه‌رود و انتقال ۳۰ متر مکعب آب در ثانیه به دریاچه ارومیه از روز پنجشنبه ۲۸ آبان ماه خبر داد.

به گزارش تبریزمن، دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه از اتصال زرینه‌رود به سیمینه‌رود و انتقال ۳۰ متر مکعب آب در ثانیه به دریاچه ارومیه از روز پنجشنبه ۲۸ آبان ماه خبر داد.

عیسی کلانتری  با بیان اینکه آب زرینه‌رود در جنوب دریاچه ارومیه پخش شده و تبخیر می‌شد، گفت: یکی از پروژه‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه، اتصال زرینه‌رود به سیمینه‌رود برای ورود به دریاچه ارومیه بود که این پروژه انجام شد و از روز پنجشنبه ۲۸ آبان، این آب وارد بدنه دریاچه شد.

وی با اشاره به اینکه در نتیجه اتصال زرینه‌رود به سیمینه‌رود، ۳۰ متر مکعب آب در ثانیه وارد دریاچه ارومیه می‌شود، افزود: آب زرینه‌رود به جای اینکه تبخیر شود وارد سیمینه‌رود و از آنجا وارد دریاچه ارومیه می‌شود.

دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه با اشاره به اینکه اتصال آجی‌چای به دریاچه ارومیه نیز به پایان رسیده است، اظهار کرد: در صورت جاری شدن آب در این رودخانه، این آب به دریاچه ارومیه منتقل خواهد شد.

کلانتری در ادامه در مورد طرح انتقال آب رودخانه زاب به دریاچه ارومیه گفت: آب این رودخانه در سال ۹۸ به دریاچه ارومیه می‌رسد و در حال حاضر این پروژه در حال اجراست و حفاری تونل‌ها در حال انجام است.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :