وزیر اطلاعات دولت جمهوری اسلامی ایران از جمله آسیب ها در کار دستگاههای امنیتی، اطلاعاتی و قضایی را نحوه برخورد با عناوین مجرمانه ذکر و بیان کرد: استفاده ابزاری از اعمال مجرمانه برای برخورد با هدفهای سیاسی و مانند آن آسیبی جدی است که باید مورد توجه قرارگیرد.

به گزارش تبریزمن، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی روز پنجشنبه در همایش دادستانهای عمومی، انقلاب و نظامی کل کشور، روسای کل دادگستریها و سازمان قضایی نیروهای مسلح در مشهد افزود: مواردی بوده که فرد به جرم جاسوسی دستگیر شده اما در بررسی کارشناسان ما اینگونه نبوده است.

وزیر اطلاعات افزود: باید برخوردها را واقعی و با عناوین مجرمانه واقع بینانه و واقع گرایانه برخورد کنیم تا آسیبها به حداقل برسد.
وی ادامه داد: از دیگر تهدیدات عملیات روانی علیه دستگاه قضا با این هدف است که قضات را به صدور احکام دلخواه وادار نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین علوی گفت: هیچ فرد حقیقی و حقوقی حتی دستگاههای حاکمیتی حق ندارند دستگاه قضا و قضات را تحت فشار قرار دهد.

وی افزود: همچنین باید احکام صادره خداپسندانه و شرعی باشد، از دایره عدالت خارج نشود و رضایت خداوند ارجح بر هر رضایتی باشد. باید تدبیر در چارچوب شرع مقدس اسلام باشد زیرا اقدام خلاف شرع جواب نمی دهد.

وزیر اطلاعات ادامه داد: کار اطلاعاتی نیز در چارچوب احکام شرع و رعایت موازین اخلاقی نتیجه مطلوب در بر دارد.

وزیر اطلاعات گفت: مخدوش شدن امنیت روانی جامعه بسترساز تهدیدها و آسیبها است و زمینه بسیاری از خلافها را فراهم می کند.

به گفته وی، اسلام در پی حاکم شدن امنیت روانی در جامعه است، امنیتی توام با نشاط که از ضرورتهای یک جامعه سالم می باشد.

وی رسالت حکومت و نظام اسلامی را تامین امنیت جامعه ذکر و بیان کرد: امنیت و احساس آن در جامعه تمامی تهدیدها و آسیبها را برطرف می کند اما سلب امنیت زمینه بسیاری از ناهنجاریها است.

وزیر اطلاعات ادامه داد: هر حرکتی که این امنیت را سلب کند مثل ورود به حریم شخصی افراد و مانند آن خلاف شرع اسلام است و در واقع نمی شود با توهمات متعرض مردم شده و آرامش و امنیت روانی آنان را سلب کرد.

وی به تاکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر مهمتر بودن احساس امنیت از خود امنیت اشاره و بیان کرد: در این راستا همکاری دستگاهها و بخشهای مختلف امنیتی، نظامی و اطلاعاتی ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

حجت الاسلام و المسلمین علوی گفت: طی سالهای اخیر این همدلی، همزبانی و هم افزایی بین دستگاههای موثر بر امنیت قابل توجه است.

وی افزود: همدلی بگونه ای است که رهبر معظم انقلاب هم نسبت به آن ابراز خشنودی و بر تداوم و توسعه آن تاکید کرده اند.
وزیر اطلاعات هم افزایی در عرصه نظارت را موجب شناسایی آسیبها، تهدیدها، برنامه ریزی اصولی و مدیریت منسجم ذکر و بیان کرد: از جمله این تهدیدها که از سوی رهبر معظم انقلاب بارها گوشزد شده مساله نفوذ است.

وی ادامه داد: این مساله امروز جدیتر و اساسی تر از گذشته شده چنانکه وقتی پنجره ای برای ورود هوای تازه باز می شود حشرات موذی هم به داخل می آیند اما راه حل جلوگیری از ورود حشرات بستن پنجره نیست بلکه باید مانعی برای ورود حشرات ایجاد نمود.

حجت الاسلام والمسلمین علوی گفت: وزارت اطلاعات با همکاری دستگاه قضایی و سایر نیروهای موثر در این حوزه با هوشمندی، مطالعه و دقت نظر در عرصه مقابله با نفوذ باید طرحی دانش بنیان داشته باشد.

وی افزود: شناخت منابع نفوذ، روشها، پوششها و مقاصد نفوذ باید شناسایی و راههای مقابله با آن با حساسیت و دقت زیاد بررسی و محاسبه شود چنانکه امروز عده ای بازار این نفود و برخی دیگر در معرض نفوذ هستند.

وزیر اطلاعات ادامه داد: امروز بخشی از اطلاعات و نفوذ دشمن از طریق تخلیه تلفنی صورت می گیرد که باید نسبت به این امر حساسیت و توجه کافی داشت.

وی گفت: فضای مجازی هم از دیگر مسیرهای نفوذ دشمن است اما باید با برخورد ایجابی و مدیریت صحیح از این امکان به عنوان فرصتی برای کشور بهره گرفت.

وی در ادامه همچنین توسعه تهدیدهای اعتقادی را از دیگر مباحث نفوذ دانست که در قالب ترویج مسیحیت تبشیری، فرقه های نوظهور و مانند آن از سوی دشمن پیگیری می شود.

حجت الاسلام والمسلمین علوی بر حساسیت و توجه دستگاههای امنیتی و نظارتی تاکید و بیان کرد: پیش از آن دستگاههای فرهنگی، علمی و حوزه های علمیه باید به این حیطه ورود یابند.

وی تهدیدهای تروریستی را از دیگر محورهای مورد توجه دشمن دانست و افزود: با همه تلاشهای صورت گرفته از سوی دشمنان این ملت و نظام با اشراف اطلاعاتی و همکاری دستگاه قضایی این موضوع مهار شده و حتی یک مورد عملیات تروریستی موفق در کشور نداشته ایم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :