وزیر امورخارجه لهستان ایران را کشوری مهم در عرصه بین الملل توصیف کرد و گفت: اگر ایران نبود تمدن ما نمی توانست اینگونه پیشرفت داشته باشد.

به گزارش تبریزمن،به نقل از ایرنا ،«ویتولد واشکوچیکوفسکی» شامگاه یکشنبه پس از امضای سند رایزنی های سیاسی ایران و لهستان افزود: جایگاه مهم ایران در منطقه خاورمیانه همکاری سیاسی و اقتصادی با این کشور را برای ما مهم کرده است.
واشکوچیکوفسکی با بیان اینکه ایران نه تنها کشوری مشکل زا نیست بلکه در برطرف کردن مشکلات نقش مهمی ایفا می کند، تصریح کرد: بسیار خوشحالم که پس از تحریم و محرومیت هایی که اعمال شد، ایران به عرصه بین المللی بازگشته و به عنوان عامل مهم نقش آفرینی می کند.
وی از ایران به عنوان کشوری بزرگ که در لهستان همواره قابل احترام زیاد است یاد کرد و افزود: تاریخ ما در دهه ۷۰ و ۸۰ قرن ۲۰ مشابه ایران است چراکه هر دو کشور برای رهایی از تسلط بیگانگان تلاش کردند.
وزیر امورخارجه لهستان اضافه کرد: در سال ۱۹۸۹وقتی که هر دو کشور به تغییرات اجتماعی و اقتصادی روی آوردند تاریخ کشورهایمان نیز شبیه هم شد.
واشکوچیکوفسکی با بیان این که پس از مذاکرات هسته ای با خوشحالی به ورود ایران در عرصه بین المللی خوشامد می گوییم، خاطرنشان کرد: امیداوریم با امضای این یادداشت تفاهم صفحه جدیدی در همکاری های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دو کشور گشوده شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :