وزیر امور خارجه آمریکا ساعتی پس از آزادی تفنگداران آمریکایی با صدور بیانیه ای از مسوولان ایرانی برای این اقدام تشکر کرد.

به گزارش تبریزمن، جان کری عصر روز چهارشنبه در این بیانیه از حل و فصل مسالمت آمیز و کارآمد موضوع تفنگداران آمریکایی قدردانی کرد.

به گزارش این روزنامه کری در بیانیه روز چهارشنبه خود، نوشت:’ حل و فصل مسالمت آمیز این مساله گواهی بر نقش بارز دیپلماسی در امن و قوی نگاه داشتن کشورمان است.’

این روزنامه نوشت: ‘ کری’ و ‘ محمد جواد ظریف’ وزیر امور خارجه کشورمان پس از توافق هسته ای ایران، در تعامل نزدیکی قرار دارند.

جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید غروب سه شنبه در گفتگو با شبکه خبری سی ان ان گفته بود که واشنگتن در ارتباط با مقامات ایران اطمینان پیدا کرده است که ملوانان آمریکایی در شرایط امنی بسر می برند و رفتار با آن ها محترمانه است.

پیشتر نیز وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد تفنگداران آمریکایی که ایران در خلیج فارس بازداشت کرده بود، سالم رها شده اند.

خبرگزاری فرانسه این مطلب را به نقل از توئیتی از پنتاگون اعلام کرد.

خبرگزاری رویترز نیز ازواشنگتن خبر داد : پنتاگون اعلام کرده که نیروی دریایی آمریکا در مورد شرایطی که منجر به حضور تفنگداران در ایران شد تحقیق می کند.

ساعاتی پیش روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه ای با اشاره به قطعیت غیرعمدی بودن ورود غیر قانونی و غیر مجاز شناورهای رزمی آمریکایی به آب های سرزمینی ایران در خلیج فارس، از آزادی تفنگداران دستگیر شده آمریکایی در آب های بین المللی خبر داد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی کل سپاه، در بخشی از این اطلاعیه آمده است: در پی ورود غیر قانونی و غیر مجاز دو فروند شناور رزمی آمریکایی به آب های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس و در حوالی جزیزه فارسی در عصر روز گذشته (سه شنبه مورخ ۹۴/۱۰/۲۲ ) این شناورها پس از تمکین اخطار شناورهای رزمی نیروی دریایی سپاه متوقف و سرنشینان آن که ۹ تفنگدار مرد و یک تفنگدار زن بودند، دستگیر شده بودند.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :