به گزارش تبریزمن، رئیس کمیسیون تحقیق و نظارت شورای شهر تبریز ضمن اعلام وضعیت قرمز برای محیط زیست این کلانشهر، اوضاع زیست محیطی غرب تبریز را تکان دهنده ارزیابی کرد.

“فریدون بابایی اقدم”  با بیان اینکه اداره حفاظت محیط زیست در مقابل انتقادات مقاومت نشان می دهد، گفت: عملکرد اداره حفاظت محیط زیست در محدوده شهری خوب نیست بطوری که فاضلاب انسانی و پساب واحدهای صنعتی بخصوص پساب چرمشهر به تلخه رود (آجی چای) سرازیر می شوند.

به گفته ی وی، در بازدید اخیر که از مناطق مایان و قراملک داشتم، اهالی از این وضعیت بد زیست محیطی ناراضی بودند.

این عضو شورای شهر تبریز با بیان اینکه مشکلات زیست محیطی تنها در غرب تبریز خلاصه نمی شود، اظهار کرد: نبود فاضلاب در زمین های بالای ارتش در کمربندی میانی باعث ایجاد بوی تعفن شدید در منطقه شده است و اهالی حتی نمی توانند یک دقیقه پنجره خانه شان را باز کنند و انواع حشرات خطرناک در آنجا وجود دارد.

بابایی با بیان اینکه طبق قانون اداره حفاظت محیط زیست متولی اصلی رسیدگی به مشکلات زیست محیطی است اظهار داشت: معتقدم همکاری دستگاه هایی همچون شهرداری، آب و فاضلاب و صنعت و معدن برای حل مشکلات زیست محیطی ضروری است، باید نقاط مشکل ساز شناسایی و برای رفع آنها تدابیر اتخاذ شود، البته یک طرف قضیه دسنگاه های دولتی است که متاسفانه با مشکل عدم تخصیص اعتبار مواجه هستند.

این عضو شورای شهر تبریز با اشاره به اعتراض اهالی روستاهای غرب تبریز نسبت به آلاینده های واحدهای صنعتی در این منطقه عنوان کرد: همجواری روستاهای کجوار، شیخ حسن، نوجه ده و باغ معروف و همچنین شهرهای خسروشهر و سردرود با واحد های صنعتی بزرگ تبریز باعث شده محیط زیست این مناطق در وضعیت قرمز قرار گیرد.

وی افزود: وجود این آلاینده ها باعث خشک شدن باغات این مناطق شده و در واقع غرب تبریز شکل کویری به خود گرفته است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :