وزیر امور خارجه درواکنش به خبر یکی از خبرگزاری های آمریکایی مبنی بر وجود سند محرمانه در مورد برنامه هسته ای ایران گفت: همه رسانه های دنیا تمام سند را ندیده اند تا از افتخاری که دوستان مذاکره کننده ایجاد کردند، باخبر باشند.

به گزارش تبریزمن، محمدجواد ظریف روز سه شنبه در حاشیه کنگره پرسش مهر ۱۶ که در سالن اجلاس سران برگزار شد در جمع خبرنگاران این مطلب را در پاسخ به سوالی درمورد خبر یکی از خبرگزاری های آمریکایی مبنی بر وجود سند محرمانه درخصوص برنامه هسته ای ایران بیان کرد.

وی اظهارداشت: همه رسانه های دنیا تمام سند را ندیده اند تا از افتخاری که دوستان مذاکره کننده ایجاد کردند، باخبر باشند، ولی با این وجود همه رسانه ها می گویند؛ ایران بعد از ۱۰ سال به سرعت به سمت غنی سازی صنعتی می رود.

رییس دستگاه دیپلماسی خاطرنشان کرد: وقتی تمام این سند منتشر شود، مشخص می شود ما ظرف ۱۵ سال به کجا خواهیم رسید.

ظریف همچنین درباره گزارش اخیر دبیرکل سازمان ملل اظهارداشت: بان کی مون دبیر کل سازمان ملل نقشی در تدوین برجام نداشته است و همانطور که مشاهده شد کاری کردند که خیلی منفعتی برای اجرای اجرای برجام نداشته است و مشخص شد که کار مفیدی هم نیست.

وی درباره اتهام های وارد شده به ایران در این گزارش به خصوص فرستادن سلاح به عراق نیز تصریح کرد: در بیانیه ای که همزمان با قطعنامه ۲۲۳۱ صادر کردیم، اعلام شد که به اقدامات خود در مقابله با تروریسم ادامه می دهیم و این سیاست ما است و ارتباطی با برجام ندارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :