مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان شرقی گفت: وقف صندوق حسنه ماندگار است.

به گزارش تبریزمن، سید محسن لطیفی در نشست هم اندیشی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان با مدیران مسئول رسانه ها با اشاره به نقش مهم وقف در تمامی حوزه های اجتماعی و دینی جامعه گفت: این مهم، مساله ای نیست که نگرش مقطعی نسبت به آن وجود داشته باشد بلکه باید برای فرهنگ سازی در این خصوص، فعالیت های فرهنگی و رسانه ای در طول سال به صورت مستمر مورد توجه قرار گیرند.

 وی با بیان اینکه هر کسی در این حوزه تلاش کند اقدام بسیار ارزشمند و خداپسندانه ای انجام داده است اظهار کرد: چنین نیست که هر وقفی، وقف کارخانه، وقف مسجد و… و. باشد بلکه به عنوان مثال، اصحاب رسانه نیز می توانند با قلم خود در این حوزه ارزشمند، نقش آفرینی کرده و مردم را به وقف کردن به اندازه وسع و توان خود تشویق کنند.

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به حادثه ناگوار قطار تبریز- مشهد در سمنان عنوان کرد: متاسفانه حادثه دلخراش و مصیبت باری است. عمق فاجعه به حدی است که قلب میلیون ها نفر را به درد آورده است.

لطیفی ادامه داد: تحمل این مصیبت بسیار سخت است. امیدواریم خداوند به احترام امام هشتم(ع)، جانباختگان این حادثه را بر سر سفره علی بن موسی الرضا(ع) متنعم کرده و برای خانواده آنان صبر جزیل عطا فرماید.

مدیرکل صدا و سیما استان همچنین در ادامه با اشاره به بیاناتی از رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله) مبنی بر اینکه ” آذبایجان سر ایران است” گفت: در حوزه وقف نیز باید تلاش و همکاری تمامی دستگاه های مربوطه و بخصوص رسانه ها و مطبوعات با اداره کل اوقاف و امور خیریه به شکلی باشد که به یک جایگاه رفیع و مطلوبی در این حوزه دست یابیم.

لطیفی ادامه داد: وقف، صندوق حسنه ماندگار است و باید رسانه‌ها این موضوع را به خوبی در جامعه برای مردم تبیین کنند. اگر این مهم به خوبی انجام شود بیش از پیش شاهد آثار و برکات وقف در جامعه خواهیم بود.

وی با تاکید بر لزوم انجام اقدامات لازم برای هدایت اموال و دارایی های افراد متمول به سمت وقف ابراز کرد: در این مورد نیز رسانه ها می توانند بیش از پیش نقش آفرینی کرده و مردم را به سمت شرکت در سنت حسنه وقف رهنمون شوند.

وی خطاب به حجت الاسلام مصائبی، مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان نیز بر لزوم معرفی افراد فعال در حوزه وقف و واقفین برتر به عنوان الگوهای معنوی جامعه تاکید کرد.

وی در بخشی از سخنان، انتظارات اکثر دستگاه های اجرایی از صدا و سیما را بسیار زیاد دانست و افزود: صدا و سیما همیشه در کنار دستگاه های اجرایی بوده و عملکرد آن ها را اعلام کرده ولی متاسفانه دستگاه های دولتی در کنار صدا و سیما نیستند و به عنوان مثال، به خاطر تاخیر چند روزه در پرداخت قبض فلان شرکت و اداره، پیامک های متعددی به شخص من ارسال می کنند.!

لطیفی در بخشی از سخنان خود با اشاره مجدد به حادثه قطار تبریز- مشهد و انتقاد شدید از عملکرد برخی ها بخصوص در فضای مجازی تصریح کرد: متاسفانه عده ای خواسته یا ناخواسته به دنبال پیدا کردن مطلبی برای آلوده کردن فضا هستند.

وی با بیان اینکه برخورد متواضعانه و متشخصانه خانواده های متوفی با مسئولان اجرایی، بسیار تحسین برانگیز است و در برخی مواقع حتی نوع برخورد آنان، مسئولان را می گریاند، اظهار کرد: فرهنگ مردم آذربایجان بسیار رفیع است. متاسفانه برخی ها مسائل قومیت گرایی را ترویج می‌دهند که این موضوع در شان استان و کشور نیست.

مدیرکل صدا و سیما استان همچنین از عدم کنترل صحیح و مدیریت شده فضای مجازی در استان انتقاد کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :